Matka zaraziła koronawirusem 17 swoich dzieci! W jakim są stanie?

Agnieszka
Newsy
20.04.2020 15:23
Matka zaraziła koronawirusem 17 swoich dzieci! W jakim są stanie?

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych zbiera ogromne żniwo. Liczba ofiar śmiertelnych epidemii przekroczyła tam 40 tysięcy. W mediach pojawiła się dzisiaj szokująca informacja, że jedna z kobiet, która ma bardzo liczną rodzinę, nieświadomie zaraziła 17 ze swoich 18 pociech! W jakim są stanie?

Zdjęcie Matka zaraziła koronawirusem 17 swoich dzieci! W jakim są stanie? #1

Stany Zjednoczone są jednym z tych krajów, których pandemia koronawirusa nie oszczędza. Najbardziej odczuł ją stan Nowy Jork, bo to właśnie tam doszło do największej liczby zakażeń. Jak się okazuje, jedna z mieszkanek tego stanu na własnej skórze zmierzyła się z SARS-CoV-2, a dodatkowo nieświadomie zaraziła niemal całą swoją rodzinę!

Koronawirus bez objawów:

Pierwsze podejrzenie, że koronawirus może być rozpowszechniany przez osoby, które nie mają w związku z zakażeniem żadnych objawów pojawiło się w lutym. To właśnie wtedy odkryto przypadek 20-letniej kobiety z Wuhan w Chinach, która przekazała koronawirusa pięciu osobom ze swojej rodziny, a sama nie odczuwała żadnych objawów związanym z zakażenie. Szacuje się, że 25% ludzi zarażonych SARS-CoV-2 nie odczuwa pogorszenia samopoczucia, a co za tym idzie nieświadomie przenoszą go na inne osoby.

Matka zaraziła koronawirusem 17 z 18 swoich dzieci!

Media obiegła informacja związana z liczną rodziną zamieszkującą Penfield w stanie Nowy Jork. Brittany Jencik nie wiedziała, że jest nosicielką koronawirusa i nieświadomie zaraziła 17 z 18 swoich dzieci. Kobieta dowiedziała się, że jest zarażona dopiero wtedy, kiedy jej dzieci kolejno zaczęły chorować. Dopiero po jakimś czasie zaczęła się czuć źle. Jak się okazało, jej test na obecność

SARS-CoV-2 wyszedł pozytywnie tak samo, jak u jej 17 dzieci:

"To było przerażające. Bałam się o swoje życie tak jak nigdy wcześniej, a niewiele rzeczy mnie przeraża"- powiedziała w jednym z wywiadów.

Zdjęcie Matka zaraziła koronawirusem 17 swoich dzieci! W jakim są stanie? #2

Jak również donoszą media za oceanu, nie wiadomo gdzie Brittany zaraziła się koronawirusem. Wraz ze swoimi pociechami została poddana kilkudniowej izolacji i wszyscy powoli wracają już do zdrowia.

Koronawirus w USA:

W samych Stanach Zjednoczonych zostało potwierdzonych 770 564 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 70 799 osób, a dokładnie 41 114 tysięcy ludzi zmarło.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną