Włochy: koronawirus wywołuje nie tylko gorączkę, ale też potęguje przestępczość!

Włochy: koronawirus wywołuje nie tylko gorączkę, ale też potęguje przestępczość!

Koronawirus zadomowił się już praktycznie na całym świecie i zbiera swoje śmiertelne żniwo. Jednak strat, jakie poniesie cały świat, nie liczy się już tylko w liczbie zgonów, ale również w różnych walutach. Nie ma na świcie gospodarki, która nie odczuje skutków koronawirusa. Jak się okazuje patogen ten nie tylko powoduje wysoką gorączkę czy suchy kaszel, ale również budzi w ludziach pierwotne instynkty.

Zdjęcie Włochy: koronawirus wywołuje nie tylko gorączkę, ale też potęguje przestępczość! #1

List otwarty od włoskiej szefowej MSW

Szefowa MSW we Włoszech, Luciana Lamorgese, zwróciła uwagę na wzrost przestępczości, jaki odnotowano ostatnio we Włoszech. Napisała ona pismo do lokalnych władz, w którym prosi, aby wszelkie służby porządkowe stały się jeszcze bardziej czujne na dziwne zachowania czy zgłoszenia ze strony obywateli. Zwróciła ona uwagę na fakt, że w związku z epidemią wiele sfer gospodarczych oraz rodzinnych ucierpi, przez co może dochodzić na napiętych relacji i nieporozumień.

Wzrost przestępczości

Może to doprowadzić do rozkwitu przestępczości oraz powrotu ekstremistów, a taki rozwój wypadków nie jest pożądany. W swoim liście wykazała, że w obecnej sytuacji należy zwiększyć ilość kontroli, które będą miały na celu utrzymanie praworządności i bezpieczeństwa publicznego. Wszelkie służby porządkowe powinny wzmóc swoją czujność oraz być bardziej wyczulone na wszelkie odbiegające od normy zachowania obywateli.

Zdjęcie Włochy: koronawirus wywołuje nie tylko gorączkę, ale też potęguje przestępczość! #2

Ochrona gospodarki

Szefowa MSW twierdzi, że należy zdecydowanie i bezwzględnie uniemożliwić przedostanie się organizacjom mafijnym do sfery przetargów lub innych działów gospodarki. W czasie, gdy zaczyna ona odczuwać skutki wirusa, należy ochronić ją przed wszelkimi nielegalnymi wpływami oraz organizacjami zorganizowanymi, które mogą doprowadzić do jej silniejszej deregulacji.

Katarzyna