Lifestyle

Koronawirus : Złodzieje wykorzystują epidemię do kradzieży samochodów

Patrycja

April 20, 2020, 10:25 a.m.

Koronawirus : Złodzieje wykorzystują epidemię do kradzieży samochodów

W wyniku pandemii koronawirusa, większość osób obecnie przebywa w domu i unika wychodzenia na zewnątrz, ulice miast opustoszały, a policja została oddelegowana do pełnienia nowych zadań. To stwarza idealną okazję dla złodziei samochodów, którzy teraz w łatwiejszy sposób mogą ukraść Twoje auto.

Zdjęcie Koronawirus : Złodzieje wykorzystują epidemię do kradzieży samochodów #1

Większa aktywność przestępców w czasie epidemii

Policja informuje, że ogólnokrajowa akcja #zostańwdomu ucieszyła przestępców, którzy aktualnie nasilają swoją działalność. Szczególnie narażone są nasze samochody, pozostawione na pustych ulicach i placach, które stają się łatwym łupem dla złodziei. Dużym ułatwieniem dla przestępców jest obowiązek noszenia maseczek ochronnych, zakrywających twarz oraz rękawiczek. Gwarantuje to im większą anonimowość i poczucie, że mało kto zwróci na nich uwagę.

Zdjęcie Koronawirus : Złodzieje wykorzystują epidemię do kradzieży samochodów #2

Liczby nie kłamią

Policjanci, którzy zajmują się przestępczością samochodową alarmują, że w ostatnich tygodniach odnotowali wiele zgłoszeń, w związku z kradzieżą aut. W samej Warszawie w ciągu jednego dnia, skradziono aż 7 samochodów! W Polsce co roku znika 13 tysięcy aut, a najczęściej dochodzi do kradzieży takich marek ja Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, czy Porsche.

Zdjęcie Koronawirus : Złodzieje wykorzystują epidemię do kradzieży samochodów #3

Nie ułatwiaj zadania złodziejom

Choć policjanci informują, że obecnie nie ma samochodu, którego nie da się ukraść, to dodatkowe zabezpieczenia w autach, mogą utrudnić zadanie złodziejom. Warto zaopatrzyć się w urządzenie GPS, które pomoże namierzyć pojazd po kradzieży lub kamerkę samochodową. Pamiętajmy także, żeby w pustym aucie nie zostawiać cennych przedmiotów, takich jak torebki, laptopy czy telefony. Przed udaniem się do domu, zabierzmy ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, nie zostawiajmy też kluczyków od auta, blisko drzwi lub okien w domu. Obecnie złodzieje mogą wzmocnić sygnał, bezkluczykowo otworzyć drzwi auta, uruchomić pojazd i po prostu odjechać. Także nasza szybka reakcja po kradzieży, da większą szansę na odnalezienie auta przez policję.

Zdjęcie Koronawirus : Złodzieje wykorzystują epidemię do kradzieży samochodów #4

Kradzież pod osłoną koronawirusa

W dobie epidemii koronawirusa, uaktywniło się wielu oszustów i złodziei, które chcą wykorzystują ten trudny okres, bogacąc się kosztem innych. W dzisiejszych czasach, złodzieje nie wykorzystują do kradzieży aut łomów, śrubokrętów i łamaków, a smartfony i elektroniczne gadżety. W połączeniu z opustoszałymi ulicami i brakiem świadków, z łatwością mogą ukraść nasz samochód…