Masowe rozwody z powodu koronawirusa


                    Masowe rozwody z powodu koronawirusa
09Kwi

Przymusowa kwarantanna oraz brak możliwości wyjścia do galerii czy sklepu jest męcząca. Wcześniej ludzi chodzili do pracy, dzieci do szkoły, a więc nie spędzało się w pełnym rodzinnym granie tak wiele czasu. Obecnie rząd wprowadził obostrzenia dotyczące nie wychodzenia z domu. Opuścić go można tylko w wyjątkowych sytuacjach jak np. wyjście do pracy czy na potrzebne zakupy spożywcze. W związku z tym dom obecnie pełni też funkcję miejsca pracy, przedszkola, szkoły czy uczelni.

Zdjęcie Masowe rozwody z powodu koronawirusa #1

Więcej czasu dla rodziny

Pandemia spowodowała, że zaczęliśmy spędzać więcej czasu z rodziną. Jak wiadomo medal ma dwie strony. Z jednej spędzamy ze sobą więcej czasu, a z drugiej zaczynamy dostrzegać wady, których wcześniej w sobie nie dostrzegaliśmy. To natomiast powoduje, że osoby z którymi chcieliśmy spędzić resztę życia wcale nie są już takie idealne.

Jak donosi gazeta New York Post od czasu wprowadzenia kwarantanny coraz więcej ludzi dzwoni do prawników w celu uzyskania informacji odnośnie rozwodu. Następstwem tego może być wzmożona ilość wniosków, jakie będzie musiał rozpatrzyć sąd w tej kwestii.

Wzrost liczy rozwodów

Jak się okazuje jedną z głównych przyczyn rozwodów jest obecnie stres związany z finansami, a na drugim miejscu jest niewierność. Pandemia spowodowała, że wielu ludzi straciło pracę przez co zaczęły się problemy z domowym budżetem. A jak wiadomo rodzinę utrzymać trzeba oraz nadal prowadzić w miarę normalne życie. Jedni ubolewają nad skutkami tej pandemii a inni zacierają ręce i już liczą swoje przychody.

Zdjęcie Masowe rozwody z powodu koronawirusa #2

Chodzi tu przede wszystkim o fałszywe organizacje charytatywne, nieprawdziwe agencje opieki zdrowotnej czy złudne firmy, które oferują testy na koronawirusa. Władze ostrzegają przed takimi usługami, ponieważ prawdziwy test musi zostać wykonany w laboratorium i dopiero wtedy jest on wiarygodny. Do jego przeprowadzenia potrzeba nowoczesnego sprzętu, dlatego nie może on zostać wykonany w domowych warunkach. Wszelkie państwa proszą o rozwagę oraz zdrowy rozsądek w sytuacji, gdy ktoś będzie nam oferował wykonanie takiego testu odpłatnie.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja