Jak bezpiecznie odebrać paczkę w czasie pandemii?

Patrycja
Newsy
06.04.2020 20:52
Jak bezpiecznie odebrać paczkę w czasie pandemii?

Ze względu na pandemię koronawirusa, obecnie wiele osób robi zakupy online, bez wychodzenia z domu. Także mnóstwo firm i przedsiębiorstw, aby się utrzymać na rynku, przeniosło swoją działalność do sieci. Z tego powodu Polacy masowo korzystają z usług firm kurierskich i doręczycieli zamówień.

Podczas doręczania i odbioru należy zachować maksymalne zasady bezpieczeństwa. Dowiedz się, jak bezpiecznie nadawać i odbierać paczki, by nie narazić się na zarażenie koronawirusem.

Zdjęcie Jak bezpiecznie odebrać paczkę w czasie pandemii? #1

Firmy kurierskie szybko się dostosowały

Firmy kurierskie błyskawicznie dostosowały się do sytuacji zagrożenia i wprowadziły nowe zasady bezpieczeństwa oraz bezkontaktowe metody dostarczania paczek. Kurierzy podczas pracy, zaopatrzeni się w maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki, a także żele antybakteryjne, którymi regularnie po każdej dostawie, odkażają ręce. W trosce o zdrowie odbiorców i kurierów, dostawy przeprowadzane są w najbezpieczniejszy dla wszystkich sposób- z wyłączeniem bezpośredniego kontaktu.

Zdjęcie Jak bezpiecznie odebrać paczkę w czasie pandemii? #2

Ograniczenie bezpośredniego kontaktu

Aby przesyłka była dostarczona bezdotykowo, kurierzy po uzgodnieniu z klientami, mogą zostawiać paczki pod drzwiami domu czy mieszkania. Oprócz tego, adresaci nie muszą podpisywać się na terminalu- odbiór przesyłki, może odbyć się za pomocą wprowadzenia kodu, wysłanego na numer telefonu, podany przy zamówienia. W przypadku przesyłek za pobraniem, najlepiej zrezygnować z gotówki i płatności dokonywać kartą.

Paczkomaty bezpieczniejszą formą dostawy

Firma Inpost radzi klientom, aby podczas wyboru sposobu dostawy, decydowali się na odbiór przesyłek z paczkomatów. Ten sposób pozwoli na ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi. Ponadto urządzenia te są proste w obsłudze, bezpieczne i regularnie dezynfekowane. Firma wprowadziła też nową opcję, umożliwiając klientom skorzystanie z przesyłki bezdotykowej, dzięki aplikacji w telefonie.

Zdjęcie Jak bezpiecznie odebrać paczkę w czasie pandemii? #3

Dostawy przesyłek w soboty i niedziele

Obecnie dostawy przesyłek do paczkomatów realizowane są także w weekendy, dzięki temu klienci mają możliwość odbierania towarów codzienne.

Wszystkie te regulacje i zasady bezpieczeństwa, zostały wprowadzone w celu zapewnienia najwyższej ochrony dla klientów, kurierów i doręczycieli przesyłek.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną