Kontrole Straży Miejskiej na targowiskach. Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń?

Kontrole Straży Miejskiej na targowiskach. Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń?

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa i nowe regulacje dotyczące ograniczeń w przemieszczeniu się, wymagają prowadzenia wzmożonej kontroli obywateli przez Policję i Straż Miejską. Służby sprawdzają, czy Polacy przestrzegają zasad i nie łamią nowych zakazów, zwłaszcza podczas robienia zakupów na targach, bazarach i rynkach miejskich.

Zdjęcie Kontrole Straży Miejskiej na targowiskach. Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń? #1

Kontrole na targach i rynkach

Mieszane patrole Straży Miejskiej i Policji kontrolują targowiska, rynki, parki i skwery, a także miejsca, gdzie mogliby gromadzić się mieszkańcy. W związku z wprowadzeniem rządowych regulacji, od 1 kwietnia, w sklepach i punktach sprzedażowych, może przebywać określona ilość osób. W związku z tym, służby czuwają nad zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego i przestrzeganiem obostrzeń przez obywateli.

Zdjęcie Kontrole Straży Miejskiej na targowiskach. Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń? #2

Zmiany w handlu

Przypominamy, że ograniczenia nie dotyczą tylko sklepów, gdzie w jednym czasie może przebywać trzy razy więcej klientów, niż znajduje się kas. Nowe regulacje odnoszą się także do robienia zakupów na targach, bazarach i straganach, również tam liczba klientów nie może być większa, niż trzykrotność punktów sprzedażowych.

Zdjęcie Kontrole Straży Miejskiej na targowiskach. Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń? #3

Ogranicz wyjścia, zostań w domu

Policja apeluje do mieszkańców, aby nie wychodzili bez potrzeby na zewnątrz i starali się zostawać w domu. Jednak wciąż sporo osób robi zakupy na targowiskach i miejskich rynkach. Choć część z nich nosi maseczki ochronne i rękawiczki, to jednak nie wszyscy zachowują wymagany odstęp dwóch metrów. Policja i Straż Miejska czuwa, aby Polacy nie łamali przepisów i dbali o bezpieczeństwo swoje i innych.

Zdjęcie Kontrole Straży Miejskiej na targowiskach. Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń? #4

Mandaty dla łamiących obostrzenia

Stosowanie się do wprowadzonych przepisów i przestrzeganie zaleceń to obecnie najskuteczniejszy sposób walki, ze spowolnieniem rozwoju pandemii. Służby państwowe będą karać mandatami, osoby które je łamią i prowadzić wzmożone kontrole, w trosce o dobro obywateli.

Patrycja

Polecane