Dopłata za dezynfekcję paczki? Nie daj się oszukać. 46-latka straciła duże pieniądze

Agnieszka

Newsy

02.06.2020 10:34

Dopłata za dezynfekcję paczki? Nie daj się oszukać. 46-latka straciła duże pieniądze

46-letnia mieszkanka Lubina na własnej skórze przekonała się, jak działają oszuści. SMS, który dostała nie wzbudził jej podejrzeń, a z jej konta zamiast 50 groszy zniknęła duża suma pieniędzy. Policja wciąż ostrzega przed takimi oszustwami!

Zdjęcie Dopłata za dezynfekcję paczki? Nie daj się oszukać. 46-latka straciła duże pieniądze #1

Naciągacze zaskakują nas coraz to nowszymi pomysłami na wyłudzenia od nas pieniędzy. Bardzo często możemy usłyszeć o kolejnych osobach, które poprzez swoją nieuwagę straciły majątek życia.

Oszustwo na wnuczka, czy prośba o przesłanie pieniędzy od najbliższej rodziny, są jednymi z najbardziej znanych oszustw. Ostatnio jedna z mieszkanek Lubina na własnej skórze przekonała się, jak łatwo można stracić swoje oszczędności!

Mieszkanka Lubin straciła ogromne pieniądze!

46-letnia mieszkanka Dolnego Śląska, na własnej skórze przekonała się, jak łatwo można stracić swoje pieniądze. Dostała ona wiadomość SMS z linkiem, w której było napisane, aby zrobiła przelew na kwotę 50 groszy w celu dezynfekcji paczki. Po wejściu w link i przelaniu pieniędzy okazało się, że z jej konta bankowego zniknęło 2,5 tysiąca złotych!

Zdjęcie Dopłata za dezynfekcję paczki? Nie daj się oszukać. 46-latka straciła duże pieniądze #2

Policja wciąż apeluje o niewchodzenie w linki, które są do nas wysyłane w wiadomościach tekstowych. Firmy kurierskie nigdy nie będą żądały od swoich odbiorców żadnych pieniędzy, gdy przesyłka została już opłacona przez nadawcę. Tak naprawdę oszuści, którzy chcą wyłudzić od nas pieniądze nie mają pojęcia, czy aktualnie oczekujemy na paczkę, jednak zawsze trafi się taka osoba. Przez naszą nieostrożność możemy nie tylko stracić wszystkie pieniądze, ale również oszuści mogą zaciągnąć kredyty na nasze nazwisko.

Co zrobić w przypadku, kiedy taka wiadomość wzbudzi nasze podejrzenia?

Najprostszym sposobem jest po prostu nie wchodzenie w linki, które wzbudzają naszą niepewność. Jeżeli jednak przelew został dokonany, to od razu powinniśmy skontaktować się z naszym bankiem, a następnie zawiadomić policję!

Najczęściej ofiarami oszustów padają starsze osoby, niemniej jednak każdy z nas musi mieć się na baczności, bo chwila nieuwagi może nas kosztować utratę pieniędzy, a nawet majątku całego życia!