Black Friday już niedługo. To wtedy najczęściej padamy ofiarą oszustwa!

Agnieszka
Newsy
25.11.2019 11:12
Black Friday już niedługo. To wtedy najczęściej padamy ofiarą oszustwa!

Black Friday odbędzie się już w najbliższy piątek. Wiele osób z niecierpliwością czeka na ten dzień. Oznacza on bowiem sporo promocji i przecen, co idealnie komponuje się z koniecznością kupienia prezentów. Musimy jednak uważać, ponieważ właśnie w ten dzień najczęściej dajemy się oszukać!

Zdjęcie Black Friday już niedługo To wtedy najczęściej padamy ofiarą oszustwa! #1

UOKiK apeluje o ostrożność

Black Friday to dzień światowych wyprzedaży. Jest to doskonała okazja na zrobienie zakupów taniej niż zwykle. Czasem jednak tracimy kontrolę nad tym, na co wydajemy pieniądze. Często w szale przecen kupujemy niepotrzebne rzeczy, a nawet za niektóre przepłacamy!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zwraca uwagę na to, że to nie my (czyli klienci) zazwyczaj korzystamy na takich promocjach, ale sklepy, które często wprowadzają nas w błąd.

Niejasne informacje

UOKiK przypomina, że co roku, przez nieprawidłowe informacje i naszą nieuwagę kupujemy produkty nieprzecenione twierdząc, że są one objęte promocją. Konieczne jest więc dokładne czytanie informacji o promocjach.


Zdjęcie Black Friday już niedługo To wtedy najczęściej padamy ofiarą oszustwa! #2

Warunki promocji

Ważne też, aby czytać warunki promocji. Niektóre przecenione produkty na przykład nie podlegają zwrotom. Jeśli nie jesteś pewna - zapytaj sprzedawcę.

Zawyżanie cen przed Black Friday

Co roku do UOKiK trafia wiele skarg dotyczących zawyżania cen przed Black Friday, tylko po to, aby je potem obniżyć. Wydaje nam się więc, że coś rzeczywiście zostało przecenione, podczas gdy jest to standardowa cena produktu.

Pochopne zakupy

Zakupowy szał sprawia, że często kupujemy zbyt wiele rzeczy, na które ostatecznie nas nie stać. Postanawiamy więc zwrócić zakup. Tutaj może pojawić się problem. W niektórych sklepach produkty objęte promocją nie podlegają zwrotom.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną