Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków!

Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków!

Nikt z nas nie lubi wydawać kasy na leki. Nie dość, ze dopada nas choroba to jeszcze jesteśmy zmuszeni zostawić porządny kawałek domowego budżetu w aptece. Oczywiście zdrowie jest najważniejsze i nie ma co na nim oszczędzać, jednak mamy wpływ na sumę wydaną na medykamenty. Możemy kupić dokładnie te same substancje lecznicze w dużo niższych cenach.

1.Zyrtec

Zazwyczaj Zyrtec to pierwszy lek, jaki nam przychodzi do głowy, kiedy dopada nas alergia. Ma on jednak nie jeden odpowiednik, który będzie kosztował znacznie mniej niż 12 złotych. My proponujemy zapytać o Allertec, który kosztuje około 5 złotych.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #1

2.Diosminex

Problem z krążeniem zazwyczaj jest przewlekły i raz w miesiącu musimy wydać całkiem sporo, aby zadbać o nasze żyły. Warto zapytać w aptece o tańszy zamiennik popularnego Diosminexu, na przykład DIH i zapłacić 20 złotych zamiast 35.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #2

3.Lioton

W przypadku problemów z krążeniem, same tabletki mogą nie wystarczać. Jeśli jesteśmy zmuszeni sięgnąć po żel, zapytajmy o Fortiven (32 zł), który jest znacznie tańszy od Liotonu (41 zł), a zawiera heparynę w tej samej dawce.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #3

4.Otrivin

Otrivin to spray na katar zawierający ksylometazolinę w cenie 15 złotych. Jeśli nie jesteśmy zbyt wygodni możemy go zamienić na Xylometazolin, który otrzymamy w formie kropelek za mniej niż połowę ceny.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #4

5.Nurofen w syropie

Kiedy maluch ma gorączkę, chcemy mu pomóc szybko, nie zważając na koszt. Jednak nie musimy wcale zmieniać syropu na gorszy, a jedynie na tańszy. Tą samą dawkę ibuprofenu, co w Nurofenie ( 29 zł), znajdziemy w Ibumie lub Ibufenie (17 zł), który dodatkowo duże lepiej smakuje.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #5

6.Tantum Verde

Jeśli nie ma różnicy to, po co przepłacać? Jeśli mamy problem z bólem gardła, możemy sięgnąć po tańszy odpowiednik Tantum Verde, którym jest np. Hascosept. Hascosept podobnie jak tytułowy aerosol może być używany już u maluszków od 4 kg. A zamiast 20 złotych zapłacimy 14.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #6

7.Sinecod

Suchy, drapiący kaszel może wkurzając nie tylko nas, ale także domowników zmuszonych słuchać naszego szczekania. Pozbyć się go możemy kupując Atussan za 10 złotych, zawierający tę samą substancję czynną, co popularny Sinecod, który kosztuje około 20 złotych.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #7

8.Mucosolvan

Najczęściej polecany przy kaszlu mokrym Mucosolvan (19 zł), także ma tańsze odpowiedniki. Jednym z nich jest na przykład Ambrosol (10 zł), który możemy kupić w dwóch dawkach.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #8

9.Apap

Apap - 7 złotych, to nic innego jak mocno reklamowany lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy, zawierający paracetamol. Możemy kupić go pod nazwą substancji czynnej za dużo mniejsze pieniążki - 3 złote.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #9

10.Voltaren

Voltaren (23 zł) to żel przeciwbólowy stosowany przy zapaleniach stawów i mięśni. Stworzony na bazie diklofenaku, czyli tej samej substancji, którą znajdziemy w tańszej Dikloziaji (10 zł).

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #10

11.Aspirin C

Aspirin C to standardowo wybierane tabletki musujące przy przeziębieniu, w cenie 16 złotych. Możemy je jednak zamienić na tańszą Polopirynę - 11 złotych.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #11

12.Sudafed

Sudafed (16zł) to tabletki jest stosowane, kiedy katar nie daje nam już żyć. Nawet, kiedy niemożliwie cieknie nam z nosa możemy go wymienić na tańszy Apselan (11 zł), również na bazie pseudoefedryny.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #12

13.Rutinoscorbin

Rutinoscorbin zawiera 100mg witaminy C i 25 mg rutozydu i kosztuje około 12 złotych. "Lepiej zapobiegać niż leczyć", jak mówią w jego reklamie. Lepiej też wydać mniej, bo 8zł na Cerutin.

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #13

14.Ibuprom

Ibuprom (11 zł) działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Niektórzy łykają go dosłownie na wszystko, jak witaminki. Ze względu na ilość, jaką spożywamy, ( chociaż nikt jej nie popiera oczywiście) warto zamienić go na coś tańszego, również zawierającego ibuprofen na przykład Ibupar Forte (7 zł).

Zdjęcie Znaleźliśmy dla Was AŻ 14 TAŃSZYCH zamienników popularnych leków! #14

Patrycja

Polecane