Dręczą cię afty i pleśniawki? Sprawdź domowe sposoby na ich usunięcie!

Dręczą cię afty i pleśniawki? Sprawdź domowe sposoby na ich usunięcie!

Dużo ludzi ma do czynienia z bolesnymi i nieprzyjemnymi aftami oraz pleśniawkami. Przypadłość ta potrafi sprawiać nam ból nawet w trakcie mówienia lub poruszania językiem, a co dopiero podczas jedzenia. Długość gojenia jest również długa, z racji tego, że znajdują się w wilgotnym miejscu. Możemy jednak sięgnąć po domowe sposoby, które szybko wyleczą bolesny problem!

Zdjęcie Dręczą cię afty i pleśniawki? Poznaj domowe sposoby, jak szybko się ich pozbyć! #1

Rumianek

Napar z tej rośliny bardzo szybko łagodzi ból oraz przyśpiesza leczenie. Co więcej, możesz go używać co jakiś czas, aby zapobiegać pojawianiu się aft oraz pleśniawek. Co potrzebujemy? 2 łyżki suszonego rumianku lub jedna torebka herbaty z tej rośliny. Wystarczy, że zaparzymy rumianek, pozwolimy wystygnąć i dokładnie wypłuczemy jamę ustną, a następnie wyplujemy napar.

Miód

Jest to bardzo dobry środek bakteriobójczy, a więc idealnie nadaje się na afty i pleśniawki. Na smak również nie można narzekać – w końcu kto nie lubi słodkiego? W tej sytuacji wystarczy jedynie, że posmarujemy miodem miejsce, w którym znajduje się nasz bolesny problem i powtarzamy to, aż do momentu całkowitego pozbycia się afty lub pleśniawki.

Zdjęcie Dręczą cię afty i pleśniawki? Poznaj domowe sposoby, jak szybko się ich pozbyć! #2

Sól morska

Produkt ten stanowi bardzo dobry preparat dezynfekujący. Długie leczenie aft i pleśniawek jest efektem nieustannej styczności z bakteriami, a więc w tym przypadku sól morska może nam pomóc. Wystarczy, że zagrzejemy pół szklanki wody i następnie dosypiemy do niej 1 łyżkę soli naturalnej oraz 1 łyżkę soli morskiej. Następnie płuczemy przez około pół minuty. Proces powtarzamy do momentu opróżnienia szklanki. Na samym końcu wystarczy przepłukać jamę ustną ciepłą wodą, aby całkowicie pozbyć się słonawego smaku.

Bazylia

Bazylia idealnie nadaje się do leczenia nieprzyjemnych przypadłości, jakimi są afty i pleśniawki. W tej sytuacji mamy do wyboru dwie opcje – możemy ją zwyczajnie jeść lub przygotować napar. Jak zrobić płukankę z bazylii? Wystarczy, że zagotujemy 4 szklanki wody. Po wyłączeniu ognia należy dodać pół szklanki liści bazylii i odczekać 10 minut. Odlać napar i pozostawić do ostygnięcia, a następnie przechowywać w lodówce. Taki napar należy stosować rano i wieczorem.

Soda oczyszczona

Afty i pleśniawki bardzo szybko rozwijają się w zakwaszonej jamie ustnej. Soda oczyszczona sprawia jednak, że kwasy zostają zneutralizowane. Gojenie zatem przebiega znacznie szybciej. Jedyne co potrzebujemy, to pół szklanki wody i 1 łyżeczkę sody oczyszczonej. Jak przygotować mieszankę? Lekko podgrzej wodę i następnie dodaj sodę oczyszczoną. Taką mieszanką płucz jamę ustną i wypluj, aż w szklance nic nie pozostanie. Po całym zabiegu przepłucz jamę zwykłą wodą.

Zdjęcie Dręczą cię afty i pleśniawki? Poznaj domowe sposoby, jak szybko się ich pozbyć! #3

Olej kokosowy

Dzięki temu oleju proces gojenia aft i pleśniawek ulega znacznemu przyśpieszeniu. Dodatkowo łagodzi ból oraz zmniejsza opuchliznę. Użycie również jest bardzo proste. Wystarczy, że oczyścimy i wysuszymy miejsce, w którym znajduje się nasz mały, ale bolesny problem i nałożymy odrobinę oleju. Czekamy kilka minut, a następnie przemywamy wodą.

Afty i pleśniawki, mimo że małe, to potrafią sprawić nam wiele problemów i bolesnych doświadczeń. Nie musimy jednak czekać, aż same znikną. Warto zatem od razu działać i skorzystać z domowych sposobów.

Emila

true

Polecane