Jak pozbyć się zajadów domowymi sposobami? Sprawdź!

Jak pozbyć się zajadów domowymi sposobami? Sprawdź!

Zajady w kącikach ust czy inne dolegliwości, które pojawiają się w tych okolicach, nie wyglądają dobrze, a czasami są również bolesne. Ciężko jest je ukryć lub zatuszować. Jedynym sposobem na ich zniknięcie, jest odpowiednia terapia i wyleczenie tego problemu. Poznajcie kilka sposobów na szybkie i skuteczne wyleczenie zajadów.

Zdjęcie Jak pozbyć się zajadów domowymi sposobami? Sprawdź! #1

Powstawanie zajadów

Zajady to problem który, pomimo że jest mały, to bardzo dokuczliwy i bolesny. Powstaje poprzez wysuszenie skóry w kącikach ust i jej pękanie, do której dostają się bakterie i grzyby. Powstają przez to bąble i ranki, które nie wyglądają estetycznie.

Poruszanie ustami podczas jedzenia lub picia powoduje, że skóra ponownie pęka i piecze. Zajady mogą również wywołać brak odpowiednich witamin i minerałów w organizmie, niewłaściwa higiena lub częsta antybiotykoterapia.

Niedobór witaminy B2

Jednym z minerałów, których brak w organizmie może wywoływać zajady, jest witamina B2. Jej niedobór nie jest wskazany, ponieważ może wywoływać oprócz zajadów również błędne funkcjonowanie układu nerwowego, wystąpienie zaćmy czy problemy z cukrzycą.

Ponadto reguluje ciśnienie krwi, skurcze mięśni oraz pracę serca. Warto więc zadbać o dostarczanie tej witaminy organizmowi, poprzez odpowiednią dietę lub jej suplementacje. Witaminę B2 można znaleźć w wątróbce, szpinaku, serach twarogowych, grzybach oraz fasoli.


Drożdże spożywcze

Z zajadami można walczyć domowymi sposobami. Jednym z produktów, który na pewno znajdziemy w domowej kuchni, są drożdże spożywcze. Posiadają one wiele witamin z grupy B, które są w tym czasie najbardziej organizmowi potrzebne. Papka z drożdży i wody nałożona na zajady zabije baterie i wirusy oraz przyśpieszy gojenie się powstałych ran.Miód

Na zajady pomoże również miód. Ma on właściwości nawilżające oraz antybakteryjne. Wystarczy kilka razy dziennie nałożyć na zajazdy cienką warstwę miodu, dzięki czemu szybciej pozbędziemy się tego bolejącego problemu. Miód możemy nałożyć również na usta, który spowoduje ich wygładzenie i nabłyszczenie.

Zdjęcie Jak pozbyć się zajadów domowymi sposobami? Sprawdź! #2


Pasta do zębów

Zamiast miodu możemy również użyć pasty do zębów. Najlepsza jest ta z mentolem w składzie. Dzięki niemu rany przestaną się jątrzyć i szybciej się goją. Nałożenie pasty na zajady spowoduje, że powstanie bariera pomiędzy raną a naszymi palcami, którymi zapewne często dotykamy zajadów i które są nośnikiem bakterii. Dzięki temu problem zniknie szybciej.

Maści apteczne

Na zajady pomogą też maści dostępne w aptekach, które łagodzą powstały stan zapalny i dodatkowo mocno nawilżają skórę, która łatwiej się wtedy goi. Maść należy nakładać co najmniej trzy razy dziennie na powstały zajad.

Należy odczekać, aż preparat się wchłonie i dopiero później można coś zjeść lub wypić. Na zajazdy pomogą również preparaty, które mają w swoim składzie kwas acetylosalicylowy. Jeśli będą to tabletki to można je rozkruszyć i z odrobiną wody stworzyć z nich papkę, którą należy nakładać na zajady.


Katarzyna

true

Polecane