Jak sok z selera wpływa na wygląd? Pij go codziennie na czczo!

Jak sok z selera wpływa na wygląd? Pij go codziennie na czczo!

Determinantem do przejścia na dietę nie zawsze powinna być waga. Najważniejsze jest nasze zdrowie. Dieta powinna dostarczać nam witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czy słyszałaś o piciu soku z selera na czczo? To naprawdę świetny sposób na poprawę zdrowia i wyglądu.

Zdjęcie Jak sok z selera wpływa na wygląd? Pij go codziennie na czczo! #1

Co chwilę słyszy się o dietach cud, o sokach oczyszczających i dziwnych mieszankach, które mają powodować chudnięcie. Tym razem jest jednak inaczej, sok z selera to bomba witaminowa. Pity regularnie na czczo może przynieść naprawdę dobre efekty.

Seler

Seler to prawdziwa bomba witaminowa. Posiada dużo błonnika i ogromną dawkę witamin:

Witamina C, B1, B2, B3, B6, A, D i E.

Sok

Aby uzyskać połowę szklanki soku z selera, wystarczy nam jednak wiązka. Sok z selera ma bardzo niską zawartość kalorii i cukru w przeciwieństwie do innych soków warzywnych. Jedna szklanka soku zawiera mniej cukru niż średniej wielkości marchew.

Co się dzieje po wypiciu soku?

 1. Seler wykazuje się właściwościami przeciwutleniającymi, co oznacza, że jest przydatny w walce z trądzikiem.
 2. Sok z selera jest bogaty w żelazo, magnez i sód. To oznacza, że ma on właściwości alkalizujące i może naturalizować kwaśne posiłki. Picie sok z selera pomoże nam utrzymać równowagę pH w naszym ciele.
 3. Seler jest naturalnym sposobem na zapobieganie cukrzycy typu 2. Ma wysoką zawartość witaminy K, a więc poprawia naszą wrażliwość na insulinę.
 4. Dzięki wysokiej zawartości witaminy A sok z selera pity na czczo pomaga utrzymać w dobrej kondycji nasz wzrok. Chroni on powierzchnie oka przed wirusami i bakteriami. Pity regularnie może zapobiegać wystąpieniu zaćmy w dłuższym okresie czasowym.
 5. Seler może osłabiać komórki rakowe i czynić je podatnymi na leczenie. Wszystko to za sprawą luteoliny, która działa przeciwnowotworowo.
 6. Seler dzięki wysokiej zawartości potasu może regulować poziom wody w komórkach naszego ciała. Dzieje się tak, ponieważ potas zachowuje się w naszym układzie komórkowym, jak naładowany elektrolit. Dzięki temu nasza skóra jest jędrniejsza i mniej podatna na powstawanie zmarszczek.

Zdjęcie Jak sok z selera wpływa na wygląd? Pij go codziennie na czczo! #2

Przepis na sok

Sok z selera można pić na czysto, jednak o wiele lepiej będzie smakował, gdy wymieszasz go z poniższymi składnikami:

 • Jedno jabłko,
 • Kawałek imbiru,
 • Kawałek korzenia kurkumy,
 • 2-3 łodygi selera naciowego,
 • Jedna cytryna,
 • Szczypta chili
 • Pół świeżego ogórka.

Owoce i warzywa przeciśnij przez wyciskarkę i dodaj przyprawy. Sok najlepiej pić na świeżo zaraz po wyciśnięciu.

Elżbieta

true

Polecane