Pij codziennie świeży sok z buraka, a poprawisz swoje zdrowie i urodę

Agnieszka
Zdrowie
23.03.2017 18:51
Pij codziennie świeży sok z buraka, a poprawisz swoje zdrowie i urodę

Soki wspomagają odchudzanie, oczyszczają organizm i odżywiają. Zdecydowanie lepiej jest sięgać po koktajle warzywne, ponieważ nie zawierają one tak dużo cukru, w porównaniu do owoców, co jest szczególnie ważne dla osób chcących stracić kilka kilogramów. Warzywne i owocowe soki doskonale wpływają na nasze zdrowie i urodę. Jednym z soków, który warto pić każdego dnia, jest z sok z czerwonego buraka.

Jak go przygotować?

Sok z buraka najlepiej smakuje w połączeniu z sokiem z jabłek i sokie z cytryny. Wystarczy, że przepuścić kilka buraków i kilka jabłek przez sokowirówkę i gotowe. Pamiętaj tylko, aby regularnie pić co najmniej szklankę soku dziennie.

Zdjęcie Pij codziennie świeży sok z buraka, a poprawisz swoje zdrowie i urodę #1

Dlaczego jest on tak cenny?

Przede wszystkim buraki są pyszne i tanie, otrzymamy z nich dużo soku w łatwy sposób. Jednak najważniejsze są jego właściwości prozdrowotne:

1. Burak obniża ciśnienie - dzięki temu zmniejszysz swojego ryzyko zapadnięcia na choroby układu sercowo-naczyniowego. Wystarczy jedna szklanka soku dziennie.2. Zawiera antyoksydanty i działa przeciwzapalnie - antyoksydanty zawarte w buraku chronią komórki przed zniszczeniem, co spowalnia starzenie się oraz działają antynowotworowo. Zmniejsza ryzyko zapadnięcia na raka piersi i prostaty. Antyoksydanty oraz witaminy zawarte w buraki doskonale oczyszczają również krew, wątrobę i cały organizm z toksyn.3. Wspomaga trawienie - reguluje pracę jelit, zwalcza więc i zaparcia i biegunkę, przywracając ich prawidłowe funkcjonowanie.Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną