Włóż do papierowej torebki pomidory z jabłkami – efekt pozytywnie cię zaskoczy!

Włóż do papierowej torebki pomidory z jabłkami – efekt pozytywnie cię zaskoczy!

Dla wielu z nas pomidor stanowi bardzo dobrą przekąskę i chętnie sięgamy po nie, aby coś sobie przegryźć. Nie dość, że zaspokajają głód, to dodają nam również dużo energii. Nie zawsze jednak trafimy na soczystego pomidora, pełnego smaku. Istnieje jednak sposób, który pomoże nam to zmienić!

Zdjęcie Włóż do papierowej torebki pomidory z jabłkami – efekt pozytywnie cię zaskoczy! #1

Pomidory w torebce

Uwielbiasz pomidory i zawsze bardzo chętnie dodajesz je do różnych posiłków? Problem polega jednak na tym, że nie zawsze mamy gwarancję dobrego smaku i zdarza się, że pomidor jest kiepski i zawiera samą wodę – bez smaku. W takiej sytuacji możesz sobie pomóc domowym sposobem!

Wystarczy, że do papierowej torebki włożysz ukochane pomidory oraz jabłko. Następnie dokładnie zamknij, aby powietrze się nie dostawało i odstaw. Po pewnym czasie wyciągniesz z torebki pomidory pełne smaku!

Jak to działa?

Jabłka nieustannie produkują etylen, który stanowi pożywkę dla dojrzewających owoców, ma wpływ na starzenie się roślin oraz stymuluje opadanie liści. Wytwarza go niemal każda część roślin.

Nie bez powodu uważa się go za hormon roślinny – reguluje rozwój oraz wzrost roślin. Jeśli w szczelnie zamkniętej torebce zostawimy jabłko z pomidorami, to w powietrzu zaczyna ulatniać się gaz, który następnie jest pochłaniany przez pomidory, a to powoduje szybkie dojrzewanie.

Technika ta nie jest niczym nowym. Bardzo często stosowana jest w rolnictwie oraz ogrodnictwie - przez producentów owoców, którzy początkowo pozbywają je gazu, aby następnie tuż przed transportem zamknąć je w szczelnym pomieszczeniu pełnym etylenu na około 5 dni. Dzięki temu do sklepów trafiają dojrzałe owoce, gotowe do spożycia.

Taki sposób również śmiało możemy wykorzystać w domu. Nie ma jednak potrzeby czekać kilka dni. Dzięki takiej łatwej technice możesz szybko cieszyć się dojrzałymi produktami, a w tym też pomidorami!

Zdjęcie Włóż do papierowej torebki pomidory z jabłkami – efekt pozytywnie cię zaskoczy! #2

Dlaczego warto jeść pomidory?

Sam wyjątkowy smak nie jest jedynym powodem, dla którego powinniśmy często sięgać po pomidory. Owoc ten jest pełen właściwości zdrowotnych oraz czerpiemy z niego wiele korzyści:

  • spowalnia starzenie
  • polepszają wzrok
  • chronią przed promieniami słonecznymi
  • doskonale nadają się dla cukrzyków
  • występuje mniejsze ryzyko chorób układu krążenia oraz niektórych typów nowotworu
  • są niskokaloryczne

To pokazuje, że warto rozważyć dodanie pomidorów do naszej codziennej diety, aby móc się cieszyć dobrami, które ze sobą niosą!

Emila