10 nietypowych zastosowań ręcznika papierowego.

10 nietypowych zastosowań ręcznika papierowego.

Do czego można wykorzystać ręczniki papierowe? Poznaj ich 10 ciekawych zastosowań!

Zdjęcie Ręcznik papierowy i jego 10 zaskakujących zastosowań! #1

Ręczniki kuchenne

Ręczniki papierowe w kuchni to jedno z podstawowych narzędzi podczas gotowania. Gdy ci się coś rozleje czy wysypie, to z łatwością posprzątasz bałagan za pomocą ręcznika papierowego. Ma on jednak o wiele więcej ciekawych zastosowań niż tylko sprzątanie. Przeczytaj, do czego możesz go jeszcze wykorzystać!

1) Zatrzymują wilgoć

Ręczniki papierowe świetnie zatrzymują wilgoć, dlatego są przydatne przy sprzątaniu rozlanych napojów. Nadają się również jako podłoże dla kwiatów w doniczce. Wystarczy, że złożysz papierowych ręcznik „na cztery” i włożysz go na dno doniczki. Podczas podlewania nadmiar wody będzie się zatrzymywał na ręczniku, który powoli będzie oddawał wilgoć kwiatom, które będziesz mogła podlewać rzadziej.

2) Chłodziarka do wina

Ręczniki papierowe możesz wykorzystać do szybkiego schłodzenia wina czy innych napojów. Wystarczy, że obwiniesz butelkę ręcznikami, spryskasz je woda i wstawisz do zamrażarki na około 10 minut. Po tym czasie napój będzie miała idealną temperaturę.

3) Przedłuża świeżość

Jeśli papierowymi ręcznikami wyłożysz dno pojemników lub półek w lodówce, to będą one wchłaniać wilgoć, dlatego trzymane w niej owoce czy warzywa będą dłużej świeże i nie będą się tak szybko psuć.

4) Filtr do kawy

Ręcznikiem papierowym możesz zastąpić również filtr do kawy, jeśli takowy ci się skończył. Bardzo dobrze zatrzyma on fusy oraz się nie rozerwie podczas wyciągania z kawiarki.

Zdjęcie Ręcznik papierowy i jego 10 zaskakujących zastosowań! #2

5) Przeciwdziała czerstwieniu

Ręczniki papierowe sprawdzą się również, aby przedłużyć świeżość pieczywa. Zanim włożysz chleb czy bułki do chlebaka, wcześniej owiń je ręcznikiem. Dzięki temu nie wyschnie on tak szybko i będzie dłużej świeży. Przed włożeniem pieczywa do zamrażarki również możesz zastosować ten trik.

6) Sposób na plamy z wosku

Podczas palenia świeczek zdarza się, że wosk kapnie na kanapę czy ubranie. Najprościej jest go zdrapać, gdy zaschnie, ale wtedy pozostaje biała plama. Lepiej rozłóż na plamie kilka ręczników papierowych, a następnie wyprasuj ją żelazkiem. Roztapiany wosk zacznie wsiąkać w ręczniki i dzięki temu znikać z ubrania.

Zdjęcie Ręcznik papierowy i jego 10 zaskakujących zastosowań! #3

7) Podstawa do kiełkowania nasion

Jeśli chcesz posadzić nasiona np. rzeżuchy, to jako podstawę do nich możesz wykorzystać ręczniki papierowe, ponieważ dobrze trzymają wilgoć, więc nasiona będą miały idealną atmosferę do kiełkowania.

8) Na twarde warzywa 

Podczas podgrzewania posiłków w mikrofali, dokłądniej warzyw, często stają się one twarde i trochę gumiaste. Aby temu zapobiec, owiń je w mokry ręcznik papierowy, który podczas podgrzewania będzie wytwarzał parę, dzięki czemu warzywa nie stwardnieją.

9)Zbiera nadmiar oleju

Kotlety czy frytki smaży się zazwyczaj na oleju, a potrawy te mają tendencję do jego wchłaniania. Aby temu zapobiec, po zdjęciu ich z patelni, przełóż na papierowy ręcznik, który wchłonie nadmiar tłuszczu. Dzięki temu dania nie będą ociekać tłuszczem, który nie jest zdrowy dla organizmu.

Zdjęcie Ręcznik papierowy i jego 10 zaskakujących zastosowań! #4

10) Do przechowywania ziół

Jeśli chcesz dłużnej cieszyć się smakiem i zapachem ziół, to przed włożeniem ich do lodówki włóż je w „kieszonkę” z ręcznika kuchennego, a następnie owiń je folią spożywczą. Dzięki temu dłużej będą świeże oraz zachowają swój zapach.

Katarzyna

Polecane