Dom

Tabletki do zmywarki – 7 genialnych zastosowań

Agnieszka

April 30, 2018, 10:03 a.m.

Tabletki do zmywarki – 7 genialnych zastosowań

Tabletki do zmywarki mają o wiele więcej zastosowań, niż ci się wydaje. Możesz nimi zastąpić wiele kuchennych detergentów z o wiele lepszym rezultatem. Poznaj 7 alternatywnych sposobów na wykorzystanie tego produktu.

#Czyszczenie przypalonych naczyń

Przypalone naczynia, szczególnie te żaroodporne są dość trudne do wyczyszczenia, chyba, że zastosujesz kapsułki do zmywarki. Wystarczy, że wypełnisz naczynie gorącą wodą i dodasz jedną kapsułkę. Niech kapsułka działa ok. 1 godzinę, a następnie wypłucz i przetrzyj naczynie.

Zdjęcie Tabletki do zmywarki – 7 genialnych zastosowań #1

#Czyszczenie przypalonego piekarnika

Przypalony i długo nie czyszczony piekarnik to koszmar każdego z nas. Jednak za pomocą tabletek do zmywarki poradzisz sobie z nim o wiele szybciej. Rozpuść kapsułkę w ciepłej wodzie (zajmie to ok. 10 minut), zwilż mieszanką gąbkę i wymyj piekarnik. Następnie przetrzyj go czystą wodą i papierowym ręcznikiem wytrzyj jego wnętrze do sucha.

#Usuwanie plam ze ścian

Plamy na ścianach są wyjątkowo irytujące, zwłaszcza jeśli niedawno malowałaś pomieszczenie. Aby pozbyć się śladów na ścianie rozpuść 1 kapsułkę w 3,5 litrach ciepłej wody. Zwilż szmatkę roztworem i usuń plamy.

#Czyszczenie toalety

Jeśli chcesz wyczyścić toaletę a skończył ci się płyn do wc, bez problemu zastąpisz go tabletką do zmywarki. Wrzuć do muszli 1 tabletkę, a po 15 minutach wyszoruj toaletę szczotką.

Zdjęcie Tabletki do zmywarki – 7 genialnych zastosowań #2

#Czyszczenie wnętrza pralki

Raz na jakiś czas powinnyśmy wyczyścić wnętrze pralki, aby dłużej nam służyła. Wrzuć do bębna 2 kapsułki i puść pranie bez ubrań. Ustaw pralkę na temperaturę 60 stopni.

#Czyszczenie mebli ogrodowych

Na meblach ogrodowych po zimie często pojawia się okropny brud, ptasie odchody i rdza. Aby się tego pozbyć rozpuść kapsułkę w wodzie i wyczyść meble za pomocą gąbki i roztworu.