Jak pozbyć się obwisłych ramion? Ćwiczenia [VIDEO]

Jak pozbyć się obwisłych ramion? Ćwiczenia [VIDEO]

Lato za niedługo, więc warto zadbać o formę na wypady na plażę czy jezioro. Poznaj ćwiczenia na obwisłe ramiona!

Zdjęcie Jak pozbyć się obwisłych ramion? Ćwiczenia [VIDEO] #1

Forma na lato 

Słońce za oknem sprawia, że masz więcej energii i chęci do działania. Po zimie warto rozruszać swoje ciało i przygotować je na nadchodzące lato. O sylwetkę warto zadbać już wcześniej, aby później bez przeszkód ubrać bikini, bluzki z krótkim rękawem lub sukienki z odkrytymi ramionami. Obwisłe ramiona nie wyglądają estetycznie, dlatego poznaj kilka prostych ćwiczeń, jak się ich pozbyć.

Odpowiednie ćwiczenia

Wykonywanie wszelkich ćwiczeń powinnaś zawsze rozpocząć rozgrzewką. Dzięki temu pobudzisz mięśnie do działania i nie nabawisz się podczas aktywności fizycznej nadwyrężeń czy urazów. Ćwiczenia, które wymagają pozycji leżącej, najlepiej jest wykonywać na macie, aby nie obciążać dodatkowo kręgosłupa. Najlepsze ćwiczenia na smukłe ramiona to:

- uginanie ramion na TRX,

- pompki z wąskim (lub diamentowym) rozstawem rąk,

- ćwiczenia z wykorzystaniem grubej treningowej liny fitness,

- uginanie ramion z hantlami,-

unoszenie rąk nad głowę,

- unoszenie ramion w bok stojąc.

Zdjęcie Jak pozbyć się obwisłych ramion? Ćwiczenia [VIDEO] #2

Redukcja tłuszczu

Redukcja tłuszczu z organizmu nie jest prostym zadaniem. Podczas odchudzania ważne jest, aby zdrowo się  odżywiać oraz wykonywać aktywności fizyczne. Dieta bez ćwiczeń lub ćwiczenia bez diety nie dadzą szybkich i zadowalających efektów. Podczas spalania tłuszczu należy postawić na regularne ćwiczenia, ponieważ tylko takie sprawią, że tkanka tłuszczowa zacznie się zmniejszać. Na poniższym filmiku zobaczysz proste ćwiczenia, które pozwolą ci się uporać z obwisłymi ramionami. Na początek zacznij je wykonywać bez obciążeń, aby wypracować w sobie odpowiednią technikę ruchów. Pierwsze efekty przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń będziesz mogła zauważyć po dwóch tygodniach.

Dodatkowe obciążenie 

Po pewnym czasie twoje mięśnie mogą się już przyzwyczaić do "własnego" ciężaru, dlatego nie pracują wtedy już tak intensywnie jak na początku, więc proces wysmuklania może się wydłużyć. Warto więc po jakimś czasie  do ćwiczeń dołożyć obciążenie w postaci hantlów, które sprawią, że twoje ramiona będą jeszcze smuklejsze. Mięśnie zaczną pracować mocniej, więc powoli będą się też lekko zarysowywać, co sprawi,  że z chęcią będziesz pokazywać swoje przedramiona. 

Agnieszka

Polecane