Składniki
-
500g wątróbki drobiowej
-
2 cebule
-
1/2 szklanki mleka
-
3 łyżki margaryny
-
4 łyżki mąki pszennej
-
sól i pieprz
Przepis
- wątróbkę oczyszczamy z żyłek i przerostów, kroimy w cienkie plastry, płuczemy w wodzie, osuszamy i obtaczamy w mleku i mące
- cebulę obieramy i kroimy w talarki
- na rozgrzanej patelni obsmażamy wątróbkę na margarynie z dwóch stron, dodajemy cebulę i solimy
- dusimy pod przykryciem około 15 minut (jeśli trzeba podlewamy nieco wodą)
- podajemy z kiszoną kapustą lub małosolnym ogórkiem, ziemniakami lub pieczywem