Składniki
-
500 ml (2 szklanki) mleka
-
200 g (1 szklanka) maki pszennej
-
szczypta soli
-
1 jajko
-
1 łyżka oleju
-
olej do smażenia
-
brzoskwinie z puszki
-
banany
-
śmietanka 30%
-
czekolada do posypania
Przepis
- mąkę przesiewamy z solą do miski, wlewamy mleko, rozbijamy jajko oraz dodajemy olej
- wszystkie składniki mieszamy mikserem na gładką i jednolitą masę
- na rozgrzaną patelnię wlewamy niewielką ilość oleju, po chwili wlewamy na rozgrzany olej ciasto naleśnikowe - - w niewielkiej ilości, tak aby pokryło cała powierzchnię patelni
- smażymy naleśniki z dwóch stron, obracając przy pomocy drewnianej łopatki do lekkiego zarumienienia
- brzoskwinie i banany kroimy w talarki
- mieszamy owoce w misce razem z niewielką ilością soku z brzoskwiń
- ubijamy śmietankę na sztywną i puszystą pianę
- rozkładamy owoce na naleśniku oraz dodajemy bita śmietanę, a na koniec posypujmy wszystko czekoladą