Bon turystyczny powraca w nowej odsłonie! Zaskakująca zapowiedz nowego dofinansowania!

Martyna P.
Dofinansowania
07.09.2023 10:40
Bon turystyczny powraca w nowej odsłonie! Zaskakująca zapowiedz nowego dofinansowania!

Wiosną 2024 roku uczniowie będą mogli skorzystać z dofinasowania wycieczek szkolnych. Wyjazdy edukacyjne skierowane będą do każdej klasy, do każdego ucznia.

 

Dofinansowanie wycieczek edukacyjnych

Na Twitterze (X) partii Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się nagranie, w którym Przemysław Czarnek przekazał informacje dotyczące propozycji nowego programu o nazwie „Bon szkolny- poznaj Polskę”.

W ramach programu będzie można ubiegać się o dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla uczniów.

Założeniami rządu jest finansowanie jednodniowych lub dwudniowych wycieczek.

Program ma zacząć działać od wiosny 2024 roku.

„Sfinansujemy jedno i dwudniowe wycieczki dla każdej klasy i każdego ucznia w Polsce" – zapowiedział szef MEiN.

Resort Edukacji szacuje, że w nadchodzącym roku prawie 5 milionów uczniów odwiedzi najważniejsze miejsca w Polsce.

Minister podkreślił w swojej wypowiedzi, że celem programu jest to, aby każdy młody człowiek mógł z dumą odwoływać się do własnej kultury i osiągnięć Polski.

Przemysław Czarnek, że wdrożone zostaną działania, których celem jest większe wykorzystanie potencjału edukacyjnego polskich centów nauki, muzeów i zabytków.

Szef Resortu Edukacji Przemysław Czarnek podkreślił, że Polska ma piękną historię, a bycie Polakiem to wilka duma. Dlatego też edukacja powinna wychodzić temu naprzeciw. Mężczyzna uważa, że wychowanie patriotyczne i obywatelskie powinno bazować na znajomości polskiej kultury i historii.

 

Korzyści dla polskiej turystyki

Program „Bon szkolny – Poznaj Polskę” ma przynieść także korzyści dla branży polskich przewoźników i sektora turystycznego.

 

Zdjęcie Bon turystyczny powraca w nowej odsłonie! Zaskakująca zapowiedz nowego dofinansowania! #1

Inne propozycje programowe, które "pachną kiełbasą" :)

„Dobry posiłek”

Rządzący zadeklarowali, że jakość posiłków dla pacjentów w szpitalach ma się poprawić.

Korzyści ma przynieść program „Dobry Posiłek”, który będzie obejmował wszystkich pacjentów polskich szpitali. Pacjenci zyskają dostęp do smacznej i zdrowej diety oraz możliwość skorzystania z porady dietetyka.

Pani Minister poinformowała, że szpitale otrzymają dodatkowe środki, a NFZ zadba, by jakość żywienia była znacząco lepsza pytając o opinię pacjentów.

„Przyjazne osiedle”

Rządzący zapowiedzieli także wprowadzenie programu modernizacji bloków z tzw. wielkiej płyty.

Program “Przyjazne Osiedle” zakłada szereg modernizacji i rewitalizacji osiedli oraz bloków z wielkiej płyty. Premier przekazał, że program obejmie tysiące bloków w całej Polsce.

Wymienił, że zmiany obejmą między innymi rewitalizację, termoizolację, nowe windy, a także nowe miejsca do odpoczynku dla rodzin (między innymi parki).

„Lokalna półka”

Program zakłada, że w ofercie marketów ma być co najmniej 2/3 owoców, pieczywa, warzyw, produktów mięsnych i produktów mlecznych pochodzących od lokalnych dostawców.

Program „Lokalna półka” zakłada także zmiany w paragonach. Nowe zasady pozwoliłyby na weryfikację na podstawie paragonu, z jakiego kraju pochodzi dany produkt. Markety musiałby wówczas ściśle współpracować z dostawcami.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną