500 zł na zajęcia pozalekcyjne!? Rusza kolejna edycja Bonu Edukacyjnego!

Justyna
Dofinansowania
03.09.2023 9:44
500 zł na zajęcia pozalekcyjne!? Rusza kolejna edycja Bonu Edukacyjnego!

Czy istnieje lepszy sposób, aby wesprzeć rozwój edukacyjny swojego dziecka niż poprzez dostarczenie mu inspirujących zajęć pozalekcyjnych? Okazuje się, że miasto Wadowice wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, wprowadzając kolejną edycję Bonu Edukacyjnego.

Korzyści płynące z programu

Wielu rodziców zdaje sobie sprawę, jak ważne są zajęcia pozalekcyjne w procesie edukacyjnym ich dzieci. Korepetycje, zajęcia sportowe, artystyczne czy nauka języków obcych - każda aktywność dodatkowa przyczynia się do rozwijania pasji i umiejętności młodych ludzi. Wadowicki Bon Edukacyjny, który oferuje jednorazową wypłatę 500 zł, stwarza wyjątkową możliwość wsparcia finansowego, dzięki któremu dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty.

Ogromną zaletą Bonu Edukacyjnego jest elastyczność, jaką oferuje. To rodzice decydują, na jakie konkretne zajęcia chcą przeznaczyć otrzymane środki. Czy to nauka gry na instrumencie, trening sportowy, kursy artystyczne czy warsztaty zainteresowań - wybór należy do nich. Miasto Wadowice zdaje sobie sprawę, że różnorodność pasji dzieci jest nieograniczona, dlatego program ten jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej rodziny.

Ogromne zainteresowanie

Omawiana inicjatywa okazała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy marzą o zapewnieniu swoim pociechom wszechstronnego rozwoju. W ubiegłym roku Bon Edukacyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców i uczniów.

Blisko 2721 uczniów z Gminy Wadowice skorzystało z możliwości uzyskania wsparcia finansowego na rozwijające zajęcia. Wypłacono ponad 1,36 mln zł. To dowodzi, że potrzeba tego typu inicjatyw jest ogromna, a rodzice są gotowi skorzystać z okazji, by umożliwić swoim dzieciom uczestnictwo w wartościowych aktywnościach.

Zdjęcie 500 zł na zajęcia pozalekcyjne!? Rusza kolejna edycja Bonu Edukacyjnego! #1
Źródło: https://wadowice.pl/wadowicki-bon-edukacyjny-bedzie-kontynuowany-rowniez-w-tym-roku/

Prosta procedura aplikacji

Proces ubiegania się o Wadowicki Bon Edukacyjny jest prosty. Wnioski będzie można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej od połowy września. Program jest otwarty dla uczniów klas od pierwszej do ósmej szkoły podstawowej. Dodatkowo urząd nie weryfikuje wydatków, a świadczenie nie jest opodatkowane. Przysługuje jednemu z rodziców dziecka, który jako pierwszy złożył wniosek, posiada pełne prawa rodzicielskie i mieszka w gminie Wadowice. Dzięki temu dostęp do wsparcia jest szeroko dostępny dla uczniów w różnym wieku i niezależnie od statusu materialnego.

Zainspirowani sukcesem poprzednich edycji Bonu Edukacyjnego, rodzice z miasta Wadowice mają kolejną okazję, aby zabezpieczyć rozwój edukacyjny swoich dzieci. Warto pamiętać, że przyznane 500 złotych na zajęcia pozalekcyjne to nie tylko wsparcie finansowe, ale także inwestycja w przyszłość i pasje młodych umysłów!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną