Smażenie ryb nad Bałtykiem zakazane! Odkryj, dlaczego grozi ci kara 2 tys. zł!

Justyna
Prawo
11.07.2023 17:37
Smażenie ryb nad Bałtykiem zakazane! Odkryj, dlaczego grozi ci kara 2 tys. zł!

Smak smażonej ryby nad Bałtykiem to dla wielu turystów nieodłączny element wakacyjnego pobytu nad polskim morzem. Jednak, czy można przygotowywać je samodzielnie w dowolnym miejscu?

Zakaz smażenia ryb

Smażenie ryb nad Bałtykiem to nie tylko smakowita przyjemność, ale także poważne wyzwanie dla właścicieli nadmorskich lokali na wynajem. Okazuje się bowiem, że urlopowicze poszukują alternatyw dla drożyzny panującej w restauracjach, a co za tym idzie decydują się na samodzielne przygotowanie ryb w wynajętych apartamentach.

Popularność tego rozwiązania przynosi ze sobą niepożądane konsekwencje. Właściciele skarżą się na trudne do usunięcia plamy oleju na kafelkach oraz na przykry zapach, który unosi się w pomieszczeniach, nawet po długim wietrzeniu. Konieczność częstszego odmalowywania ścian to kolejny problem, który generuje dodatkowe koszty. W obliczu tych trudności, coraz więcej właścicieli apartamentów nadmorskich decyduje się na wprowadzenie w regulaminach zakazu smażenia ryb.

Wysokie kary finansowe

Zgodnie z informacjami podanymi przez Wirtualną Polskę, smażenie ryb nad Bałtykiem zostało zabronione w wielu miejscach. Kara za złamanie tego zakazu różni się w zależności od lokalizacji.

W Łebie i Władysławowie wynosi 300 złotych, podczas gdy w Gdańsku jest to 450 złotych, a w Jastarni i Stegnie - 500 złotych. Rekordowo wysoką karę za smażenie ryb ustalili właściciele apartamentów w Mielnie, gdzie można się spodziewać wezwania do zapłaty kwoty od 1,1 tys. do aż 2 tys. złotych.

Cel wprowadzenia zakazu

Wprowadzenie zakazu smażenia ryb ma na celu przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej czystości i utrzymanie wysokiego standardu w wynajmowanych apartamentach. Wysokie kary mają zniechęcać turystów do samodzielnego smażenia ryb i chronić interesy właścicieli wynajmowanych miejsc. Olej na kafelkach, nieprzyjemny zapach i brud na ścianach to problemy, z którymi właściciele muszą się zmagać po samodzielnym smażeniu ryb przez turystów. Koszty związane z usuwaniem tych skutków są znaczące i mogą wpływać na opłacalność wynajmu.

Dlatego, aby uniknąć kary, warto zawsze sprawdzić regulacje wynajmowanego miejsca i szanować zasady obowiązujące na terenie danego obiektu. Tylko w ten sposób będziemy mogli cieszyć się wakacyjnymi atrakcjami i smakiem smażonej ryby bez nieprzyjemnych konsekwencji.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną