Netflix sprawdzi z kim mieszkasz?! Serwis wprowadza zmiany w Polsce!

Agnieszka
Newsy
24.05.2023 10:57
Netflix sprawdzi z kim mieszkasz?! Serwis wprowadza zmiany w Polsce!

Nowe zasady współdzielenia konta na Netflix niebawem wchodzą w życie! Serwis opublikował we wtorek komunikat w tej sprawie. Co się zmieni? Kto będzie mógł korzystać z naszego konta nieodpłatnie?

Nowe zasady współdzielenia konta na Netflix

We wtorek Netflix poinformował o nowych zasadach współdzielenia konta. Do teraz z jednego konta na Netflix może korzystać osoba, która wykupiła subskrypcję oraz osoby, które razem z nią mieszkają w jednym gospodarstwie domowym.

Co ważne, osoby te mogą korzystać z konta również poza miejsce zamieszkania, na przykład w podróży.

"Konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu - w domu, poza domem czy na urlopie - i skorzystać z nowych funkcji, takich jak 'Przenieś profil' oraz 'Zarządzaj dostępem i urządzeniami'" - poinformował Netflix.

Takie wiadomości otrzymują subskrybenci, którzy do tej pory udostępniali swoje konto osobom, które z nimi nie mieszkają. Od teraz ma być to niedozwolone.

Co ciekawe, nie wiadomo, jak Netflix sprawdzi, kto z nami mieszka, a kto nie i w jaki sposób będzie egzekwować "zakaz". Wiadomo jednak, że w niektórych krajach zapowiedziano, iż platforma będzie identyfikować adres IP, który sugeruje lokalizację.

To, co proponuje serwis, to wylogowanie z konta pozostałych użytkowników i zmianę hasła.

Współdzielenie konta z osobami spoza gospodarstwa domowego

W swoim komunikacie Netflix informuje też, że współdzielenie konta z osobami spoza gospodarstwa domowego wciąż jest możliwe. Mamy jednak do wyboru dwie konkretne opcje:

  • Przeniesienie profilu. Każda osoba korzystająca z Twojego konta może przenieść profil do opłacanego przez siebie abonamentu.
  • Dodanie dodatkowego użytkownika. Możesz udostępnić konto Netflix osobie, która z Tobą nie mieszka, za dopłatą w wysokości 9,99 zł/mies. 

Oznacza to, że osoby spoza naszego gospodarstwa domowego muszą albo wykupić własny abonament i wtedy przenieść wspólny profil, albo mogą nadal korzystać z naszego profilu, jednak wtedy będziemy musieli dopłacić 9,99 zł miesięcznie do naszego abonamentu. 

 Oprócz tego w swoim komunikacie platforma zapewniła, że nieustannie inwestuje „w tworzenie zróżnicowanej oferty filmów, seriali i programów, dzięki czemu nasi użytkownicy mają szeroki wybór form rozrywki”.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną