Neflix: Koniec z współdzieleniem kont?! 15 minut na wpisanie kodu!

Martyna P.
Newsy
02.01.2023 10:21
Neflix: Koniec z współdzieleniem kont?! 15 minut na wpisanie kodu!

Platforma Netflix niejednokrotnie zapowiadała, że zamierza wprowadzić zmiany, których celem jest uniemożliwienie współdzielenia konta między osobami wspólnie niezamieszkującymi. Teraz firma podjęła konkretne kroki. Jak Neflix będzie weryfikował współdzielenie kont?

 

Netflix, Inc. – serwis VOD oferujący za zryczałtowaną opłatą dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe. W Polsce funkcjonuje od jesieni 2016 roku.

Dane pokazują, że ponad połowa użytkowników platformy Netflix udostępnia swoje hasło do konta innym osobom. Firma oznajmiła, że przez takie nieuczciwe praktyki traci około 6 milionów dolarów rocznie. W związku z ogromnymi stratami Netflix chce wprowadzić rozwiązanie, które ukróci nieuczciwe praktyki.

Warto przypomnieć, że brytyjski Urząd Własności Intelektualnej wydał komunikat i rozpoczął kampanię, w której informuje, że dzielenie się hasłem do konta z osobami poza gospodarstwem domowym jest przestępstwem.

 

Współdzielenie konta za dodatkową opłatą

Jakiś czas temu platforma Netflix wprowadziła rozwiązanie, które umożliwiało współdzielenie konta za dodatkową opłatą. Konieczna była dopłata w wysokości 2,99 dolarów miesięcznie. Rozwiązanie to zaczęło funkcjonować w Argentynie i Gwatemali.

Zgodnie z doniesieniami "The Wall Street Journal" już na początku 2023 roku w USA użytkownicy otrzymają informację o konieczności zapłaty. W późniejszym terminie rozwiązanie to ma zacząć funkcjonować także w innych krajach. Można spodziewać się, że również w Polsce.

 

Zdjęcie Neflix: Koniec z współdzieleniem kont?! 15 minut na wpisanie kodu! #1

15 minut na wpisanie kodu weryfikującego!

W mediach pojawiły się doniesienia, że w niektórych krajach wprowadzono procedurę weryfikacji korzystania z konta przez osoby z jednego gospodarstwa domowego (procedura jest na razie w fazie testów).

Do użytkowników będzie wysyłane hasło PIN (kod weryfilacyjny) za pośrednictwem e-maila.

Będą oni zobowiązani do wpisania go w ciągu 15 minut.

Netflix będzie egzekwować swoje zasady w oparciu o adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność wykazaną na koncie.

Okazuje się, że właściciel konta będzie otrzymywał komunikaty, dopóki nie zapłaci dodatkowej miesięcznej kwoty za współdzielenie.

Niektórzy uważają, że rozwiązanie to będzie nieskuteczne, gdyż wielu użytkowników ma utworzone specjalne wspólne konto email do tych celów. Ponadto rozwiązanie może okazać się nieskuteczne, gdyż nie zaplanowano automatycznego obciążania dodatkową opłatą za współdzielenie konta.

Wątpliwości budzi także kwestia osób, które często podróżują i zmieniają adresy IP.

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną