Udostępniasz konto na Netflixie innym? Możesz spodziewać się kłopotów

Martyna P.
Newsy
17.03.2022 12:23
Udostępniasz konto na Netflixie innym? Możesz spodziewać się kłopotów

Użytkownicy Neflixa praktykują dzielenie swojego konta miedzy inne osoby. Jest to sposób na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Już niedługo jednak współdzielenie kont może okazać się niemożliwe. Już teraz właściciele platformy wysyłają ostrzeżenia i blokują konta.

Netflix to serwis VOD oferujący za zryczałtowaną opłatą dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe. Jest jedną z najpopularniejszych platform streamingowych.

Z usług Netlixa korzysta 213,6 milionów subskrybentów z całego świata. Dane statystyczne sugerują, że 13 milionów z nich to użytkownicy z Polski.

 

Co o dzieleniu konta mówi regulamin?

W regulaminie platformy Netlix jest zapis, który mówi, że treści znajdujące się w serwisie są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane osobom spoza gospodarstwa domowego.

Dzielenie konta na Netflix jest legalne, ale w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

Raport Mindnet Analytic z 2020 roku pokazuje, że w samych Stanach Zjednoczonych ponad połowa subskrybentów Netfliksa udostępnia swoje hasło innym osobom.

Zdjęcie Udostępniasz konto na Netflixie innym? Możesz spodziewać się kłopotów #1

Netflix rozpoczyna walkę z współdzieleniem kont

Platforma streamingowa długo przymykała oko na takie praktyki, jednak od marca podjęła konkretne kroki uniemożliwiające współdzielenie konta między urzędnikami. Netflix próbuje walczyć ze współdzieleniem kont, które ma przynosić gigantyczne starty przedsiębiorstwu.

Zabezpieczenia wprowadzono najpierw w Stanach Zjednoczonych, następnie w niektórych krajach Europy (we Włoszech).

Na kontach użytkowników coraz częściej pojawiają się informacje o blokadzie konta.

Aby weryfikować właścicieli kont, wprowadzono weryfikację dostępu, która może być utrudnieniem dla osób mieszkającym poza jednym gospodarstwem domowym.

Aby zdjąć blokadę użytkownik zobowiązany jest do przesłania kodu weryfikacyjnego do administratorów. Kod wysyłany jest drogą mailową lub SMS-em. Użytkownik musi potwierdzić, że jest właścicielem konta.

Proces taki może być kłopotliwy, jeśli użytkownik dzieli konto z przypadkowymi osobami lub daleko mieszkającymi.

Blokady wprowadzone przez Netlix bazują na lokalizacji urządzeń.

Okazuje, że w Polsce również wprowadzono testy takiego procesu. Losowo wybrani użytkownicy są poddawani weryfikacji, a jeśli nie są w stanie potwierdzić, że konto należy do nich, muszą wykupić własny abonament.

 

Zdjęcie Udostępniasz konto na Netflixie innym? Możesz spodziewać się kłopotów #2
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną