Nie tylko Ty korzystasz ze swojego konta na Netflix? Niedługo może się to skończyć

Patrycja

Newsy

06.04.2021 16:14

Nie tylko Ty korzystasz ze swojego konta na Netflix? Niedługo może się to skończyć

Czy to koniec współdzielenia kont ze znajomymi na Netflixie? Popularny serwis chce zablokować tę możliwość. Wszystko przez to, że wiele osób dzieląc konta, robi to niezgodnie z regulaminem. Dowiedz się więcej na ten temat.

Zdjęcie Współdzielisz konto na Netflix? To może się wkrótce skończyć #1

Szykują się zmiany na Netflixie

Popularna platforma streamingowa Netflix postanowiła wprowadzić zmiany, które uderzą w miliony użytkowników. Nowa funkcja ma zapobiec dzieleniu konta ze znajomymi, w sposób niezgodny z regulaminem. Jak się okazało, łamie go wiele osób, a Netflix traci w ten sposób miliardy.

Jak to wygląda obecnie?

Netflix umożliwia swoim użytkownikom tworzenie wielu profili na jednym koncie. Jednak w regulaminie występuje zapis, mówiący o tym, że konta te mają być używane przez osoby mieszkające razem, w jednym gospodarstwie domowym. Wiele osób się do niego nie stosuje, a platforma traci przez to aż 9 miliardów dolarów zysku rocznie.

Zdjęcie Współdzielisz konto na Netflix? To może się wkrótce skończyć #2

Jakie zmiany czekają na użytkowników?

Proceder przekazywania danych do logowania miał miejsce od dawna. Mnóstwo osób korzystało w ten sposób z dostępu do platformy. Do tej pory nie podejmowano żadnych kroków by go przerwać. Jednak wkrótce dzielenie konta ze znajomymi na Netflixie, może okazać się utrudnione. Na razie nie wiadomo kiedy i w jakich krajach zostanie wprowadzona ta zmiana. Obecnie nowa funkcja pozostaje w fazie testowej.

Testy nowej funkcji

Niektórzy użytkownicy po zalogowaniu się na swoje konto na Netflix, już teraz widzą komunikat z prośbą o podanie kodu, wysłanego na powiązany numer telefonu lub adres mailowy. Od tej pory konto będą mogły współdzielić jedynie osoby, które razem mieszkają. Użytkownikom wyświetla się komunikat o treści: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz założyć własne, aby kontynuować oglądanie”.

Zdjęcie Współdzielisz konto na Netflix? To może się wkrótce skończyć #3

W jakim celu Netflix wprowadza zmiany?

Zmiany na platformie mają na celu zwiększenie liczby osób, które zdecydują się na wykupienie abonamentu samodzielnie. Ma to ograniczyć ilość użytkowników, które korzystają z dostępu znajomych. Jak podaje przedstawiciel Netflixa, na weryfikację dostępu do kont naciskają udziałowcy platformy.

Jakie są ceny Netflixa?

W Polsce dla użytkowników Netflixa dostępne są trzy pakiety: Podstawowy, Standard i Premium. Kosztują one odpowiednio: 34 zł, 43 zł lub 52 zł miesięcznie. Z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie, bez dodatkowych konsekwencji. Wszystkie pakiety zapewniają dostęp do pełnego katalogu filmów, seriali i programów. Można oglądać je na telewizorze, komputerze, tablecie, telefonie lub ściągać do późniejszego oglądania offline.