Globalny gigant wybiera Polskę! Rekrutacja już trwa!

Agnieszka
Newsy
24.05.2023 9:43
Globalny gigant wybiera Polskę! Rekrutacja już trwa! źródło okładki: https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.3254298.html

Coraz więcej światowych firm chce prowadzić swoje biznesy w Polsce. Już niebawem do tego grona dołączy Visa, która planuje otworzyć w Polsce Hub Technologiczno-Produktowy. Na czym będzie polegać ta działalność?

Visa otwiera w Polsce Hub Technologiczno-Produktowy

We wtorek Visa ogłosiła, że planuje otworzyć w Polsce Hub Technologiczno-Produktowy, który będzie pierwszą taką inwestycją w Europie Środkowo-Wschodniej. Hub będzie jednocześnie piątą globalną inwestycją Visy o znaczeniu strategicznym.

Nie wiadomo na razie gdzie dokładnie powstanie inwestycja. Wiadomo natomiast, że zatrudnionych w niej zostanie około 1500 specjalistów z dziedziny technologii. 

"Inwestycja wpisuje się w podobne projekty Visa, realizowane na całym świecie, mające na celu wsparcie modelu rozwoju innowacji opartego na działaniu w trybie 24/7 oraz dalsze napędzanie szybkiego rozwoju handlu cyfrowego i płatności" - zwrócono uwagę w komunikacie.

Visa wierzy, że to właśnie w Polsce znajdzie nowe sposoby i młodych specjalistów z regionu, którzy przyspieszą rozwój produktów i będą tworzyć innowacje na szeroką skalę.

Uznają bowiem Polskę jako miejsce, gdzie obecnie można znaleźć najlepszych specjalistów z dziedziny technologii.

Zdjęcie Globalny gigant wybiera Polskę! Rekrutacja już trwa! #1
Źródło: https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.3254298.html 

Ambasador USA i premier Morawiecki komentują

Po ogłoszeniu przez Visa swojej decyzji o otworzeniu Huba Technologicznego w Polsce, Ambasador USA pogratulował na Twitterze.

“Gratuluję dzisiejszego ogłoszenia przez @VISA_PL planów uruchomienia w Polsce nowego globalnego Huba Technologiczno-produktowego, pierwszego takiego ośrodka dla Visa w całej Europie Środkowo-Wschodniej" - napisał ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski na Twitterze. "Ta doskonała wiadomość potwierdza to, co wiemy od dawna: Polska jest znakomitym miejscem dla biznesu!" - dodał w swoim wpisie.

Mateusz Morawiecki spotkał się natomiast z z dyrektorem zarządzającym regionem Europy Środkowo-Wschodniej w Visa Jakubem Kiwiorem. 

Po spotkaniu zaznaczył, że to kolejny dowód na inwestycyjną atrakcyjność Polski 

“Cieszę się, że ten wymiar współpracy transatlantyckiej między Europą, Stanami Zjednoczonymi, w ramach państw wolnego świata, pogłębia się i utrwala się poprzez kolejne potężne inwestycje takich przedsiębiorstw jak Visa. Taka inwestycja potem przyciąga kolejne” - powiedział Morawiecki.

"Polska staje się coraz bardziej znanym centrum dla różnego rodzaju hubów, centrów produkcyjnych, technologicznych, usługowych na całym świecie, a to bardzo dobrze dla rozwoju gospodarczego w Polsce". - ocenił Mateusz Morawiecki. 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną