Do kiedy zostanie z nami zima? Prognoza na 5 dni!

Martyna

Newsy

21.01.2023 17:37

Do kiedy zostanie z nami zima? Prognoza na 5 dni!

W ostatnim czasie w kraju nastąpił atak zimy. Wiele osób marzy o jak najszybszym nadejściu wiosny i ociepleniu. Jak długo będziemy odczuwać niskie temperatury? Przedstawiamy prognozę pogody.

Aktualne warunki pogodowe

W najbliższych dniach synoptycy zapowiadają pochmurną aurę z miejscowymi przejaśnieniami. Termometry wskażą ponad 4 st. C. Jest to związane z wyżem, który nadejdzie w niedzielę znad Rosji. Nasz kraj znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia.

W niedzielę (22.01.2023) czeka nas pochmurny dzień z niewielkimi przejaśnieniami. Opady śniegu wystąpią na południu kraju, a termometry wskażą maksymalnie 3 st. C na Lubelszczyźnie. Natomiast minimalna temperatura wyniesie 0 st. C na Suwalszczyźnie. W centrum ok. 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda na przyszły tydzień

W poniedziałek rano w południowej Polsce pojawią się mgły, dlatego policja apeluje o szczególną ostrożność, w tym czasie dla kierowców. Najniższa temperatura wystąpi na Mazurach – 1 st. C, przez 2 st. C w centralnej części kraju oraz 3 st. C na południowym wschodzie.

We wtorek miejscami nadal pojawią się mgły. Termometry wskażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie, 1 st. C w centrum oraz ok. 3 st. C na Podkarpaciu.

Zdjęcie Do kiedy zostanie z nami zima? #1

Środa nadal będzie pochmurna. W zachodniej części Polski mogą pojawić się słabe opady śniegu z deszczem. Maksymalna temperatura wyniesie 2 st. C na zachodzie. Natomiast na wschodzie termometry wskażą 1 st. C, a w centrum 0 st. C.

W czwartek wystąpią opady śniegu z deszczem od 5 - 10 cm. Na Suwalszczyźnie i Mazurach mieszkańcy mogą się spodziewać – 1 st. C, przez 1 st. C w centrum kraju, aż po 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. W północno zachodniej części wystąpi silny wiatr w porywach do 40 - 60 km/h. 

Bezpieczeństwo 

Opady śniegu i minusowa temperatura sprzyja wypadkom drogowym, dlatego w tym czasie funkcjonariusze policji oraz straży pożarnej apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku. Chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku, dlatego zarówno w przypadku kierowców jak i pieszych funkcjonariusze proszą o zachowanie rozwagi.