Wraca zima! Temperatury spadną do minus 14 stopni.

Martyna
Newsy
16.01.2023 19:42
Wraca zima! Temperatury spadną do minus 14 stopni.

Pogoda w pierwszym tygodniu stycznia pokazała na termometrach dodatnią temperaturę w całym kraju. Jednak synoptycy zapowiadają, że nie powinniśmy się cieszyć przedwcześnie. Zima ma wrócić do Polski już w przyszłym tygodniu. 

Bieżące warunki pogodowe 

Obecnie w kraju możemy odczuwać temperaturę w plusie. Biorąc pod uwagę, że dopiero zaczyna się druga połowa stycznia to są to bardzo korzystne warunki pogodowe. Mimo dodatniej temperatury w wielu miejscach możemy odczuwać silny wiatr, który w kolejnych dniach wzrośnie na sile.  

We wtorek możliwe są przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Na Wschodzie kraju spadnie on do 3 cm, a w Karpatach od 5 – 10 cm. Temperatura wyniesie od 3 st. C na północy kraju. W centralnej części Polski termometry pokażą 5 st. C, a na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu do 6 st. C. Tego dnia wiatr będzie słaby, w porywach do 50 km/h na północy. 

W środę opady wystąpią niemal w całym kraju, z wyjątkiem Pomorza. W centralnej części mogą pojawić się opady śniegu od 5 – 10 cm. Maksymalna temperatura wyniesie 10 st. C na Podkarpaciu, a na Dolnym Śląsku wyniesie ok. 0 st. C. Wiatr umiarkowany w porywach do 50 – 70 km/h

Zdjęcie Wraca zima! Temperatury spadną do minus 14 stopni. #1

W czwartek opady śniegu wystąpią w województwach: Małopolskim i Podkarpackim od 5 – 10 cm. Temperatura będzie podobna jak w środę. W centrum kraju wyniesie ok. 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. 

Synoptycy przewidują, że w piątek czeka nas pochmurna aura. Nieliczne przejaśnienia wystąpią na zachodzie kraju. Śnieg spadnie na Podkarpaciu do 5 cm. Maksymalna temperatura wyniesie od –1 st. C na Śląsku do 1 st. C w centralnej części kraju i na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h.  

Pogoda na weekend 

W sobotę wystąpią intensywne opady śniegu od 5 – 15 cm w całym kraju, z wyjątkiem Pomorza Zachodniego. Temperatura będzie wynosiła od 0 st. C. W centrum po 3 st. C na północy kraju. Wiatr silny od 50 – 70 km/h. Może on powodować zawieje śnieżne.  

W niedzielę opady śniegu mogą wystąpić w zachodniej części kraju. Temperatura przewidywana jak w sobotę. Wiatr nadal silny w porywach do 50 km/h.  

Mróz 

Synoptycy przewidują, że w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się siarczystego mrozu. W poniedziałek (23.01) temperatura wyniesie od –10 do –14 st. C. Co więcej na zachodzie wystąpią opady śniegu. 

Czy zima na długo z nami zostanie? 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną