Prognoza na najbliższe dni. Wiosna zderzy się z zimą!!

Martyna
Newsy
09.03.2023 21:00
Prognoza na najbliższe dni. Wiosna zderzy się z zimą!!

Już w najbliższy piątek (10.03.2023) czeka nas załamanie pogody. Od deszczu ze śniegiem po porywiste wiatry. Przedstawiamy prognozę pogody na ten miesiąc. 

Prognoza pogody na weekend 

Od jutra z rana możemy spodziewać się prawdziwego ataku zimy. Na północy kraju synoptycy przewidują mróz i miejscami intensywne opady śniegu. W centralnej części Polski wystąpią przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie pojawi się słońce

W weekend na południu czeka nas rozpogodzenie. Termometry mogą wskazać nawet do 17 – 18 stopni Celsjusza. Natomiast na północy utrzyma się zachmurzenie wraz z opadami deszczu. Różnica temperatur będzie ogromna na Suwalszczyźnie przewidywane od – 2 do 2 stopni Celsjusza, a w centralnej części kraju 5 – 10 stopni Celsjusza.  

Ponadto na południu powieje dość silny wiatr w porywach do 45-55 km na godz., u podnóża gór do 65 km na godz., z kierunków wschodnich oraz południowych.  

Niebezpieczne warunki atmosferyczne 

Od przyszłego tygodnia noce będą charakteryzować się odczuwalnym chłodem. W całym kraju wystąpią opady do ok. 10 mm. Na Pomorzu przewidywany śnieg, a na Zachodzie i Kujawach od rana deszcz, a popołudniu deszcz ze śniegiem. Meteorolodzy nie wykluczają na południowym wschodzie burz. 

Termometry wskażą od -3/0 st. C na zachodzie i północy, 3-5 st. C w centrum do 6-8 st. C na południowym wschodzie. Możliwe wystąpienie oblodzenia, które spowodują niebezpieczne warunki zarówno na drogach jak i chodnikach. Powieje umiarkowanie i dość mocno, w porywach do ok. 50 km na godz., nad ranem na południowym zachodzie do 60-65 km na godz. 

Zachowaj ostrożność 

Opady śniegu i minusowa temperatura sprzyja wypadkom drogowym, dlatego w tym czasie funkcjonariusze policji oraz straży pożarnej apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku. Chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku, dlatego zarówno w przypadku kierowców jak i pieszych funkcjonariusze proszą o zachowanie rozwagi. 

Warunki atmosferyczne rzeczywiście potwierdzają staropolskie przysłowie w marcu jak w garncu. Kto wie, czym jeszcze zaskoczy nas pogoda. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną