Co zrobić gdy facet rzuci Cię przez SMS?

Justyna

Związki

12.01.2023 16:32

Co zrobić gdy facet rzuci Cię przez SMS?

W wielu związkach dochodzi do momentu, gdy nieuchronnie muszą zostać zakończone. Nie zawsze jednak rozstanie z partnerem przebiega z zachowaniem choć odrobiny klasy. Niestety sporo osób decyduje się na uniknięcie rozmowy w cztery oczy, zamiast tego wybierając SMS. Co robić, gdy facet rzuci Cię w ten sposób?

Rozstanie przez SMS

Statystyki mówią, że aż 73 proc. mężczyzn rzuca partnerki poprzez  wiadomości tekstowe, rozmowy telefoniczne albo za pośrednictwem portali społecznościowych.

Powodów takiego zachowania może być wiele. Zrywający często stara się uniknąć emocji doświadczanych przez opuszczaną osobę, a także nie chce tłumaczyć się ze swojej decyzji. Nie da się ukryć, że jest to także względnie łatwy sposób na unikanie odpowiedzialności.

Okazuje się jednak, że zakończenie związku przy pomocy komunikatorów może być w niektórych sytuacjach uzasadnione. Na przykład w przypadku związków z osobami przemocowymi lub z zaburzeniami osobowości.

Jak zachować się w takiej sytuacji?

Porzucenie partnerki przez zwykłą wiadomość jest pewnego rodzaju tchórzostwem. Każdy w takiej sytuacji zasługuje przecież na wyjaśnienia, nawet jeśli mogą okazać się bolesne. Podpowiadamy jak można się wówczas zachować.

Poproś o wyjaśnienia

Pojedynczo słowo lub zdanie nie stanowi zazwyczaj satysfakcjonującego wyjaśnienia. Warto podjąć próbę rozmowy z byłym, aby zrozumieć jego decyzję. Pozwoli Ci to oczyścić umysł i nie zadręczać się zbędnymi pytaniami. Chociaż istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie chciał rozmawiać, warto spróbować wyjaśnić tę kwestię.

Nie dzwoń

Po ewentualnej rozmowie zerwij całkowicie kontakt z byłym facetem. Usuń go z kontaktów, znajomych w mediach społecznościowych i zapamiętaj, że nawet jeśli pamiętasz jego numer telefonu na pamięć, nie warto do niego dzwonić.

Pogódź się z sytuacją

Udowodnij sobie, że jesteś dumną kobietą. Jeśli mężczyzna postanowił zerwać z Tobą przez SMS-a, zwyczajnie jest tchórzem. W związku z tym zdecydowanie lepiej będzie Ci bez niego.

Nie szukaj desperacko miłości

Nie jest dobrym pomysłem, by szukać od razu nowego związku na siłę i pocieszenie. Po rozstaniu złamane serce potrzebuje czasu, aby się wyleczyć. Daj sobie czas na to, żeby ochłonąć.

Jak Waszym zdaniem należy zachować się w sytuacji, gdy partner postanowił zakończyć związek za pomocą SMSa?