Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Patrycja
Newsy
01.02.2021 13:30
Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Gdy wiążemy się z drugą osobą, nie bierzemy pod uwagę tego, że kiedykolwiek nasze drogi mogą się rozejść. Przed ołtarzem przysięgamy sobie miłość, wierności i uczciwość małżeńską, jednak życie pisze różne scenariusze. Dowiedz się, jak poradzić sobie z rozstaniem. Jak dojść do siebie po skończonym związku?

Zdjęcie Jak poradzić sobie z rozstaniem? #1

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Pogódź się z tą decyzją

Choć decyzja o zakończeniu związku jest bardzo trudna, czasem jest to nieuniknione. Gdy nie potrafimy się ze sobą dogadać, nasze drogi się rozeszły, czujemy, że nic nas już nie łączy z partnerem lub związek wypełniony jest ciągłymi awanturami i kłótniami- rozstanie wydaje się najlepsza decyzją. Jaki powinien być pierwszy krok? Przede wszystkim musimy pogodzić się z myślą o rozstaniu i ułożeniu sobie życia na nowo.

Opanuj emocje

Złość, smutek, żal, rozczarowanie, strach i lęk przed przyszłością, to emocje, które towarzyszą rozstaniu z partnerem. Jeśli zdecydujesz się na zakończenie związku, musisz je zaakceptować. Tłumienie i wypieranie uczuć nie pomoże. Aby poradzić sobie z rozstaniem, ważne jest pogodzenie się z negatywnymi uczuciami.

Zdjęcie Jak poradzić sobie z rozstaniem? #2

Skup się na sobie

Choć do tej pory nieustannie myślałaś, zajmowałaś się i spędzałaś czas z partnerem, od teraz musisz skupić się na sobie i swoich potrzebach. Rozstanie to dobry czas na zastanowienie się nad swoją przyszłością i wprowadzenie pewnych życiowych zmian. Możesz zacząć od małych rzeczy, takich jak zmiana fryzury, czy wizyta u kosmetyczki. Może to dobry czas na rozwój zainteresowań lub kariery?

Zadbaj o siebie

Nic tak nie poprawia nastroju, jak zadbanie o swój wygląd i samopoczucie. Zakończenie związku i rozpoczęcie nowego etapu w życiu, warto odpowiednio zaznaczyć. Wybierz się do kosmetyczki, fryzjera lub na masaż. Pozwól się rozpieścić, zadbaj o swoje ciało i duszę. To na pewno poprawi Ci humor.

Zdjęcie Jak poradzić sobie z rozstaniem? #3

Wypełnij sobie czas

Po rozstaniu okazuje się, że mamy sporo wolnego czasu. Postarajmy się go zagospodarować. To dobry moment na rozwinięcie swoich pasji i zainteresowań. Możemy skupić się na swojej pracy i rozwoju kariery. Może warto zapisać się na kurs językowy, zawodowy, studia podyplomowe lub zadbać o kondycję i zacząć chodzić na basen lub siłownie? Możliwości są nieograniczone!

Pozytywne skutki rozstania?

Chociaż rozstanie jest trudnym i nieprzyjemnym momentem w życiu każdego człowieka, to czasem może wyjść nam na dobre. Uwolnienie się z toksycznej relacji, czy nieszczęśliwego związku, na pewno po czasie przyniesie nam pozytywne skutki.

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną