Jakie są najnowsze trendy w pralkach?

Sponsorowany

Dom

10.01.2023 9:38

Jakie są najnowsze trendy w pralkach?

Najnowsze osiągnięcia techniki pozwalają, aby dzisiejsze pralki wykorzystywały technologie, dzięki którym sam proces prania staje się jeszcze prostszy. Nierzadko wybór, jakiego musimy dokonać podczas zakupu, jest trudny, a w tym przypadku warto poświęcić odrobinę czasu na poznanie funkcji i udogodnień, które będą odpowiadały naszym potrzebom. Czy wiesz jednak, jakie trendy są tutaj szczególnie popularne? Na co warto zwrócić uwagę? 

Pralka, czyli niezbędne urządzenie w każdym domu 

Nie ma wątpliwości, że funkcjonowanie w domu bez pralki jest znacznie utrudnione. Dlatego większość użytkowników stara się, aby było to jedno z pierwszych urządzeń, jakie pojawi się w przestrzeni mieszkalnej. Niekiedy zestaw uzupełniany jest również o suszarkę, która pozwala zrezygnować z wieszania ubrań po ich wypraniu.  

Na powyższy sprzęt warto wygospodarować nieco miejsca. A to, jak wiele powinno go być, będzie zależało oczywiście od rozmiarów pralki. Tutaj wielkość wsadu będzie dobrana oczywiście do liczby domowników. Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu? 

Wybór nowej pralki – na co zwrócić uwagę? 

Wspomniany rozmiar pralki to oczywiście podstawa. Mniejsze łazienki często wymagają od nas zrezygnowania z większego wsadu. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na pralki SLIM, które mają nieco mniejsze rozmiary, dzięki czemu łatwiej jest wpasować je w przestrzeń łazienkową.  

Warto pamiętać o tym, że jeżeli wybierzemy pralkę z drzwiczkami otwieranymi od frontu, to z powodzeniem możemy zagospodarować przestrzeń nad urządzeniem. Wielu użytkowników takich pralek decyduje się na zabudowę meblową, która okala sprzęt. W ten sposób zyskują oni dodatkowe miejsce do przechowywania. Zamiast zabudowy od stolarza można wybrać na przykład gotowe półki, na których również umieścimy niezbędne rzeczy, takie jak kosmetyki czy na przykład dodatkowe ręczniki. 

Oprócz pralek ładowanych od frontu dostępne są także warianty ładowane od góry. Te najlepiej sprawdzą się w tych pomieszczeniach, w których wąskie przejście nie pozwala na komfortowe poruszanie się, a my stale będziemy potykać się o drzwiczki pralki. Te warianty także występują w różnych rozmiarach, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.  

Pralka – lepiej postawić ją w łazience, kuchni czy holu? 

Jeszcze jedną kwestią, którą należy poruszyć przed zakupem pralki, jest wybór miejsca, w którym to umieścimy powyższy sprzęt. Tutaj niekoniecznie musi być to łazienka, chociaż bez wątpienia większość użytkowników stawia ją właśnie w tym pomieszczeniu. 

Równie dobrze może być to także hol, kuchnia, garaż, pokój na poziomie piwnicznym czy specjalnie wydzielona pralnia. Należy tylko pamiętać, aby dostęp do podłączenia wody był bezproblemowy. Pralkę warto umieścić tam, gdzie najłatwiej będzie nam z niej korzystać.  

Nowoczesna i funkcjonalna pralka – czego nie może w niej zabraknąć? 

Dobrze funkcjonująca pralka to sprzęt, który spełni wymagania wszystkich domowników. Warto brać pod uwagę potrzeby każdej osoby, która mieszka z nami pod jednym dachem. Są osoby, którym zależy, aby cykl prania był możliwie jak najkrótszy, podczas gdy innym użytkownikom zależy na rozprostowaniu drobnych zagnieceń, co może sprawić, że późniejsze prasowanie może nie być konieczne. Dzisiejsze osiągnięcia technologii sprawiły, że pralki to sprzęty wręcz niezastąpione. A na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu? 

Oszczędność dla Ciebie i Twojej rodziny 

Może się wydawać, że pralki zużywają bardzo dużo energii i wody. Wiele zależy jednak od tego, czy odpowiednio dobieramy parametry prania. Co jednak, jeżeli nie mamy takiej wiedzy? Tutaj z pomocą przychodzą nam nowoczesne pralki, które zadecydują za nas. 

W przypadku pralek marki Electrolux warto szukać zwłaszcza tych, które korzystają z funkcji AutoDose. Oznacza to, że urządzenie automatycznie dozuje we właściwym czasie odpowiednią ilość detergentu i płynu zmiękczającego, a te trafiają następnie do bębna pralki. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku to pralka waży sam załadunek, a następnie dobiera odpowiednią dawkę detergentu. To znakomita oszczędność, ale też spore ułatwienie, jeżeli chodzi o dobór ilości środków piorących.  

Program UltraWash, który dostępny jest w pralkach marki Electrolux, zapewnia lepszą skuteczność, ale też właściwą pielęgnację prania w czasie krótszym niż godzina. Jednocześnie nie musisz obawiać się pogorszenia wydajności samego cyklu. W ten sposób Twoje ubrania nie tylko są czyste, ale zostaną też wyprane w temperaturze 30°C, a Ty możesz zaoszczędzić nawet do 30% energii. 

Ochrona materiału i koloru  

Wielu użytkowników pralek obawia się, że podczas rutynowej pielęgnacji materiały zostaną uszkodzone bądź stracą swój kolor. Niektóre ubrania wymagają specjalnej opieki, jako że są bardzo delikatne. Na szczęście firma Electrolux od lat pracuje nad technologiami, które mają zapewnić jak najlepszy wygląd ubrań nawet po wielu praniach.  

Szukaj pralek z systemem ColourCare, który zapewnia oczyszczanie wody, ale też maksymalną skuteczność działania detergentów. Jest to ważne zwłaszcza przy wyborze niskich temperatur prania. Dzięki temu ubrania zachowują swój kolor i nie blakną.  

Ale to nie wszystko. Wybierz system SensiCare, którego zadaniem jest dostosować parametry cyklu prania do wybranego załadunku. W ten sposób zapobiegniesz zbyt długiemu praniu, które mogłoby mieć wpływ na wygląd ubrań. 

Sterowanie pralką przy pomocy smartfona 

Jako że smartfonów używamy praktycznie codziennie i to o każdej porze dnia, to dlaczego nie wykorzystać ich do sterowania takim urządzeniem jak pralka? Jest to możliwe! Aplikacja MyElectrolux sprawia, że możesz zarządzać urządzeniami piorącymi przy pomocy telefonu. Możesz również skorzystać z funkcji Care Advisor, w której znajdziesz profesjonalne wskazówki dotyczące tego, jak najlepiej prać odzież. Dzięki MyFavourites zapiszesz swoje ulubione ustawienia prania. Upewnij się jednak, że wybrany model pralki Electrolux może być sterowany smartfonem.   

Podmuch pary wstępnie niwelujący zagniecenia 

Są osoby, które niekoniecznie marzą o posiadaniu suszarki czy pralko-suszarki, za to nie przepadają za taką czynnością jak prasowanie. Są też i takie tkaniny, które są znacznie bardziej podatne na powstawanie zagnieceń. W obu tych przypadkach warto zwrócić uwagę na system SteamCare dostępny w niektórych pralkach marki Electrolux. Jego zadaniem jest skierowanie do bębna pary już pod koniec samego procesu prania. Jakie są tego zalety? Ilość zagnieceń mniejszą nawet o jedną trzecią w porównaniu z praniem, w którym nie wykorzystuje się systemu SteamCare.  

To, jaki model pralki wybierzemy, to decyzja zależna od tego, jakie mamy potrzeby względem tego urządzenia. Na pewno warto zastanowić się, z których funkcji najpewniej będziemy korzystać, a które niekoniecznie są dla nas. Warto mieć na uwadze, że to jeden z tych sprzętów, który określany jest jako niezbędny, a który może sprawić, że wstawianie prania będzie nie tylko przyjemne, ale również niezbyt czasochłonne czy wymagające. Zwłaszcza jeżeli możemy sterować pralką z poziomu naszego smartfona!