Najczęstsze błędy przy zakupie klocków LEGO

Sponsorowany

Dziecko

30.09.2022 11:02

Najczęstsze błędy przy zakupie klocków LEGO

Klocki LEGO to uniwersalny produkt przeznaczony dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. W sklepach możesz znaleźć wiele ciekawych zestawów nawiązujących do popularnych bajek, seriali, gier czy filmów. Klocki LEGO występują również w wersji kolekcjonerskiej, a w niektórych modelach poszczególne podzespoły mogą się poruszać. A jakie są najczęstsze błędy przy zakupie klocków LEGO i jak się ich ustrzec?

Klocki dostosowane do wieku dziecka

W sklepach możesz znaleźć różne rodzaje zestawów LEGO, dlatego to ważne, by dostosować poziom trudność danego produktu do wieku dziecka. A jak nie popełnić błędu? Dla najmłodszych idealnie sprawdzą się produkty z serii LEGO Duplo, ponieważ pojedyncze elementy są większe od zwykłych klocków, a jednocześnie można z nich stworzyć bardzo ciekawe i urozmaicone budowle. Dziecko w wieku przedszkolnym poradzi sobie z podstawowym zestawem LEGO City lub LEGO Friends przeznaczonym dla pociech w wieku 4,5 lub 6 lat. Starszemu dziecku kup bardziej wymagające klocki na przykład LEGO Star Wars, które przedstawiają postacie z filmu, pojazdy lub wybrane sceny. Jeśli zestaw okaże się dla dziecka za trudny, to możesz mu pomóc w ułożeniu klocków lub rozłożyć zabawę na więcej dni, aby Twoja pociecha mogła się dobrze skupić na wszystkich elementach. 

Klocki dopasowane do zainteresowań dziecka

Produktów z serii LEGO jest na rynku bardzo dużo. Rodzice, kupując klocki, często sugerują się ceną lub liczba klocków w zestawie. Tymczasem, jeśli chcesz zainteresować dziecko tworzeniem unikalnych budowli z klocków, to musisz wybrać zestaw, który będzie zgodny z zainteresowaniami Twojej pociechy. Najmłodsi zwykle mają sprecyzowane upodobania i lubią kolekcjonować zabawki, które nawiązują do ich ulubionych bajek i gier. W takim wypadku dla fana gry Super Mario możesz wybrać zestaw startowy Przygody z Mario z interaktywną figurką. Natomiast dla miłośnika pojazdów mechanicznych zamów klocki z serii LEGO City w postaci helikoptera, konwoju policyjnego czy pokaźnych rozmiarów remizy strażackiej. Jeśli Twoja pociecha uwielbia księżniczki Disneya, to kup jej zestaw LEGO Disney Princess nawiązujący do wybranej bajki lub zawierający wszystkie księżniczki w jednym opakowaniu. Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się ostatnio również klocki LEGO Ninjago.

Zestaw adekwatny do możliwości dziecka

Oznaczenia wiekowe znajdujące się na opakowaniach klocków LEGO zwykle są orientacyjne. Dużym błędem jest kupowanie dziecku zbyt ambitnego zestawu, ponieważ wówczas pociecha może się szybko zniechęcić i uznać, że klocki LEGO nie są dla niej atrakcyjne. Co więcej, jeśli w opakowaniu znajduje się wiele małych elementów, to dziecko może mieć problem, aby je precyzyjnie przytwierdzić w odpowiedniej kolejności. Jako rodzic najlepiej znasz swoją pociechę i wiesz, jakie ma zdolności manualne oraz czy potrafi cierpliwie wykonywać złożone czynności. Dlatego wybierając zestaw na urodziny, weź pod uwagę, czy Twoje dziecko układało już kiedyś klocki oraz jaki poziom trudności będzie dla niego odpowiedni. Pamiętaj, że dziecku może być również przykro, jeśli kupisz mu zbyt prosty zestaw, które nie będzie stanowił dla niego wyzwania.

Klocki LEGO są uwielbiane przez dzieci na całym świecie. Twoja pociecha na pewno ucieszy się z nowych klocków, jeśli tylko zadbasz o to, aby wybrany zestaw był dla niej interesujący. Nie zapomnij także od czasu do czasu kupić klocków uzupełniających, dzięki którym dziecko będzie mogło wymyślać własne oryginalne budowle.