Ubrania dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Sponsorowany

Dziecko

16.01.2023 12:44

Ubrania dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem ubranek dla dzieci. Zgodnie z zapewnieniami producentów i sprzedawców wszystkie one są wysokiej jakości i będą idealne dla każdego dziecka. Niestety nie zawsze tak jest. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając odzież dla swojej pociechy?

 

Rozmiar

W przypadku odzieży dziecięcej trudno jest kupić ubrania kierując się wyłącznie rozmiarem wypisanym na metce producenckiej. W polskim handlu nie istnieje standaryzacja rozmiarów, a tym samym ubranka różnych marek w tym samym rozmiarze mogą znacznie różnić się od siebie wielkością. Dlatego na zakupy najlepiej wybrać się z pociechą i przed zakupem przymierzyć wybrane stroje. Wybierając odzież dla niemowląt na co dzień można kupić ubranka pasujące na malca w chwili zakupu, ale lepiej postawić na modele o rozmiar większe. Dzieci w tym wieku bardzo szybko rosną i wyrastają z dopasowanej odzieży. Nieco większe body czy spodenki z pewnością posłużą znacznie dłużej.

Materiał

Dzieci mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę, dlatego wybierając ubranka dla nich najlepiej postawić na tkaniny z naturalnych włókien lub z niewielką domieszką włókien sztucznych. Na co dzień doskonale sprawdza się odzież bawełniana, która jest przewiewna, lekka i nie uczula. Na chłodne dni można wybrać również ubrania z dodatkiem wełny owczej, merynosa lub alpaki. Dodatek wełny sprawia, że ubranko jest ciepłe a zarazem oddychające. W przypadku odzieży dziecięcej nie poleca się tkanin z włókien sztucznych. Wybierając kolorowe ubrania dla małych dzieci należy zwrócić uwagę na napisy umieszczone na metkach. Powinny się na nich znaleźć informacje dotyczące m.in. składu tkanin. Obecnie dobrej jakości odzież dziecięca powinna posiadać certyfikat potwierdzający jakość materiałów, z których została uszyta.

Wzornictwo

Ubrania dla dzieci powinny być ładne, ale przede wszystkim muszą być wygodne. Dlatego kupując odzież dla dziecka najpierw należy sprawdzić czy szwy lub elementy zdobnicze nie będą przeszkadzały w poruszaniu się. Kiedy już wiemy, że falbanki, wstążeczki czy węzełki nie będą utrudniać szkrabowi życia możemy zaszaleć kolorystycznie i wzorniczo. Podczas wybierania ubranek warto pamiętać o dziecięcych preferencjach. Noszenie odzieży z ulubioną postacią z bajki np. bluzeczki z myszką Minnie, bohaterami Psiego patrolu czy postaciami z filmów Marvela to dla szkraba prawdziwa frajda. Na szczególne okazje można wybrać ubrania z motywami okazjonalnymi, które zawsze wyglądają bardzo efektownie.

Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele modeli ubranek dziecięcych. Można wśród nich wybierać do woli. Zgodnie z obowiązującym prawem większość z nich spełnia wszystkie normy i wymagania stawiane produktom dziecięcym. Jednakże mimo to, warto zwracać szczególną uwagę na jakość i bezpieczeństwo kupowanych ubrań. Należy pamiętać, że odzież dla dziecka powinna być wygodna, praktyczna, bezpieczna i oczywiście ładna.