Top 3 zabawki, dzięki którym dzieci będą zajęte przez cały dzień

Sponsorowany

Dziecko

24.08.2022 10:28

Top 3 zabawki, dzięki którym dzieci będą zajęte przez cały dzień

Czy jest ktoś, kto nie miał problemu z kupnem zabawki dla dziecka? Jako gość kupujący prezent urodzinowy czy jako rodzic do codziennej zabawy główkujemy niejednokrotnie. Pomimo przytłaczającego ogromu różnorodnych atrakcji ciężko wybrać coś, co zainteresuje pociechę na dłużej i spodoba się na tyle, że będzie często użytkowane. A idealnie by było, gdyby zabawka spełniała nie tylko funkcję rozrywkową, ale także edukacyjną. Jakie zabawki zajmą dziecko na cały dzień? Zobaczmy!

Gravitrax, czyli prawa fizyki na wesoło

Przemycanie nauki podczas zabawy jest trochę jak ukrywanie zawartości pietruszki w soku przygotowanym w wyciskarce, który podajemy dziecku. W ten sam sposób i niezauważalnie gry logiczne Gravitrax zachęcają do ciekawego spędzania czasu. W skrócie, jest to zestaw torów firmy Ravensburger, a cała sztuka polega na budowaniu nawet wielopiętrowych konstrukcji, po których puszczamy kulki. Prawa grawitacji i świat fizyki przyciągną dzieci i zahipnotyzują je widokiem kręcących się kulek. Najlepiej rozpocząć od zestawu startowego, aby następnie wzbogacić go o nowe elementy, korzystając z zestawów uzupełniających. Tory, młotki, karuzele, spirale, możliwość łączenia części z zestawów w czarnych pudełkach z elementami z pudełek białych, nieograniczona liczba graczy – brzmi zachęcająco? Oczywiście! I jeśli wydawało nam się, że bez komputera, czy smartfonu nie zajmiemy pociechy na dłużej, miło będzie przekonać się, że byliśmy w błędzie.

Hot Wheels – pojazdy, tory wyścigowe i dużo więcej

Kreatywnie i ciekawie dziecko może spędzić czas, korzystając z zabawek Hot Wheels. Marka oferuje szeroki wachlarz produktów. Znajdziemy przeróżne samochody, samoloty oraz tory wyścigowe, ale także garaże, myjnie, warsztaty i parkingi do zbudowania. Same tory też charakteryzuje różny stopień trudności i poziom wyzwań do pokonania – są tory klasyczne, pętle, ale też tory- pułapki. Jako przykład można tutaj podać tor z ramionami i paszczą goryla, gdzie zadaniem użytkownika jest uniknięcie pożarcia i bezpieczny przejazd samochodem. Dodatkowo zestaw jest wyposażony w dwa dystrybutory paliwa, aby zatankować samochodzik przed wyruszeniem w trudną drogę. Turbowyrzutnie, pętle kaskaderskie, możliwość rozbudowywania torów – dajmy szansę Hot Wheels, a pomysłów na dobrą zabawę z pewnością naszemu dziecku nie zabraknie.

A może Super Mario?

Super Mario wywodzi się z gry komputerowej, którą w 1985 roku wyprodukowało Nintendo. Hydraulik Mario ma za zadanie ocalić Księżniczkę Peach, która została porwana przez Bowsera, czyli czarny charakter całej serii. Jednak obecnie zabawki Super Mario to także inspirowane grą różne zestawy klocków LEGO. W tym wypadku też mamy zestawy startowe i rozbudowujące. Zabawki konstrukcyjne Super Mario można łączyć, rozbudowywać, przebudowywać i tworzyć różne fabuły. Niektóre figurki są interaktywne i wymagają użycia baterii. Dużym ułatwieniem jest możliwość pobrania aplikacji LEGO Super Mario, w której znajdziemy instrukcje, samouczki wideo, a także możliwość połączenia pomiędzy aplikacją a figurkami: Mario, Luigi oraz Peach.

Wybór zabawek, które zajmą dziecko na cały dzień wpływając pozytywnie na jego rozwój nie jest prosty. Warto skorzystać z powyższych propozycji i zachęcić podopiecznego do zabawy i rozwijania kreatywności zarazem. A może sami dołączymy do rozrywki dziecka i skorzystamy na tym? Na pewno wspólnie spędzony czas zaprocentuje, a poza tym... Przecież czasami fajnie jest znowu poczuć się dzieckiem. Sięgnijmy zatem jeszcze dzisiaj po któryś z zestawów. Dobrej zabawy!