Jak unikać nudy w związku?

Sponsorowany
Związki
22.09.2022 14:47
Jak unikać nudy w związku?

Podczas pierwszych tygodni związku trudno jest się sobą dostatecznie nacieszyć. Każda ilość czasu spędzonego razem wydaje się za mała i niemal wszystko ma się ochotę robić wspólnie. Po paru latach, a czasami nawet miesiącach, relacja jednak lekko się zmienia. Zamiast rozmów ciągnących się przez całe noce, przed snem oboje przeglądają media społecznościowe, bo zwyczajnie nie mają o czym rozmawiać. Co można zrobić, żeby uniknąć takiej niszczącej związek nudy?

Nie porzucaj innych sfer życia

 

Absurdalnie znudzenie w związku może wynikać z tego, że dwoje partnerów spędza praktycznie cały swój czas wyłącznie ze sobą. Na początku relacji często ma się na to ochotę – silne emocje sprawiają, że poza ukochaną osobą można niemal nie widzieć świata. Z czasem jednak, kiedy emocje się normują, ludzie znów zaczynają wieść swoje codzienne życie, w którym kontakty towarzyskie nigdy nie powinny ograniczać się jedynie do drugiej połówki.

Często mówi się, że w związku warto zdecydować się czasem na krótką rozłąkę, żeby odświeżyć swoje uczucia. Jest w tym dużo prawdy – pary, które prowadzą aktywne życie, wychodzą osobno do pracy, na spotkania ze znajomymi, czy nawet imprezy, mają sobie zwyczajnie więcej do opowiedzenia.

Zdjęcie Jak unikać nudy w związku? #1

Nie musicie robić wszystkiego razem. Nawet jeśli nie możecie znaleźć właściwie żadnych wspólnych zajęć czy pasji, pozwólcie sobie na prowadzenie osobnych żyć. Niech każde z Was realizuje się tak, jak ma na to ochotę. Jakiekolwiek ograniczenia na tym polu na dłuższą metę mogą tylko negatywnie wpłynąć na wzajemne zaufanie.

 

Próbujcie razem nowych rzeczy

 

Trudno Wam znaleźć coś, co moglibyście robić wspólnie? A może byliście już w każdej pobliskiej restauracji i nie macie pomysłu, gdzie wybrać się na ciekawą randkę? Rozwiązaniem takich zagwozdek może być wspólne próbowanie nowych rzeczy. Tyczy się to zarówno miejsc, jakie można odwiedzić podczas randki, jak i różnego rodzaju wspólnych aktywności, czy nawet eksperymentów w życiu intymnym. Dla urozmaicenia Waszego życia w sypialni możecie spróbować nawet BDSM, jeśli czujecie, że to właśnie to doda między Wami nieco iskry.

Zdjęcie Jak unikać nudy w związku? #2

Gdy robi się coś po raz pierwszy, zwykle na długo zostaje to w pamięci. Może chcielibyście po raz pierwszy odwiedzić lodowisko, wieżę widokową, escape room, albo strzelnicę? Każdy pomysł jest dobry, podobnie jak randki na świeżym powietrzu, pikniki, wspólne oglądanie nocnego nieba, czy nawet wędkowanie. Próbowanie nowych rzeczy to również dobry sposób na urozmaicanie życia seksualnego, między innymi przez wprowadzanie do niego akcesoriów erotycznych jak produkty, które oferuje intymny webshop.

 

Gdy macie czas, skupcie się na sobie

 

To przykre, jak wiele par widzi się na randkach, na przykład siedzących przy pięknie zastawionym stole w eleganckiej restauracji, które zamiast interesować się sobą nawzajem, przeglądają na smartfonach media społecznościowe. W świecie pełnym elektroniki i mediów rozpraszających uwagę szczególnie dla najbliższej osoby warto znaleźć nieco czasu na wyłączność. Najlepiej zacząć od odłożenia telefonu, zapomnienia o pracy i słuchaniu tego, co ma do powiedzenia druga osoba.

Pamiętasz pierwsze randki, gdy emocje sprawiały, że trudno było odwrócić uwagę od swojego towarzysza? Każde jego słowa wyraźnie zapisywały się w pamięci, podobnie jak czasem nawet drobne szczegóły dotyczące na przykład ubioru. Spróbuj jeszcze raz dać swojej drugiej połówce ten sam poziom uwagi, a może się okazać, że odnajdziesz powoli zapominane już uczucia pomiędzy Wami.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną