Dzięki tym sposobom utrzymasz namiętność w związku

Patrycja

Seks

31.08.2020 19:43

Dzięki tym sposobom utrzymasz namiętność w związku

Jesteście ze sobą od dawna, a gwałtowne bicie serca, motylki w brzuchu i ekscytacja z czasem zanikły? Kochacie się, jesteście zaangażowani w relację, ale pożądanie gdzieś zniknęło? Dowiedz się, jak utrzymać pasję. Poznaj sposoby na przywrócenie namiętności w związku!

Zdjęcie Dzięki tym sposobom utrzymasz namiętność w związku #1

Sposoby na utrzymanie namiętności w związku

Czułe słowa i gesty

Bardzo ważne jest utrzymywanie romantyzmu w związku. Czułe słówka, komplementy, wyznania miłości, częsty dotyk, pocałunki i przytulanie, to bardzo skuteczne sposoby na utrzymanie wysokiej temperatury w relacji. Badania naukowców z Uniwersytetu Chapmana (2016), wskazują, że pary które regularnie używają wobec siebie czułych zwrotów, dzwonią i wysyłają romantyczne wiadomości, odczuwają najwyższy poziom zadowolenia z życia seksualnego i wysoką satysfakcję ze związku.

Zdjęcie Dzięki tym sposobom utrzymasz namiętność w związku #2

Szczera rozmowa o potrzebach

Czasem namiętność w naszym związku zanika, a my wstydzimy się powiedzieć partnerowi o naszych potrzebach i oczekiwaniach wobec niego i naszej relacji. To duży błąd! Szczera i otwarta rozmowa o pragnieniach, potrzebach i fantazjach seksualnych, może pomóc rozbudzić namiętność. W czasie rozmów unikajmy oskarżania, krytykowania, wyśmiewania drugiej strony, pretensji i narzekania.

Zdjęcie Dzięki tym sposobom utrzymasz namiętność w związku #3

Atrakcyjność fizyczna

Atrakcyjność fizyczna i dbanie o siebie, to oznaka, że wciąż się staramy, by podobać się partnerowi. To sygnał, ze wciąż nam zależy i pracujemy nad podsycaniem namiętności w naszym związku. Seksowna sukienka, szpilki i czerwona szminka, czy elegancka koszula, marynarka i ładne perfumy, to proste sposoby na podgrzanie atmosfery w relacji.

Zdjęcie Dzięki tym sposobom utrzymasz namiętność w związku #4

Walka z rutyną i nudą

Nuda i rutyna to najwięksi wrogowie namiętności w związku. Dbajmy o to, by mimo upływu czasu, wciąż zaskakiwać partnera w sypialni. Urozmaicenie współżycia na pewno zwiększy satysfakcję seksualną i pozwoli na utrzymanie pasji w relacji. W walce z erotyczną monotonią spróbujcie przenieść się poza sypialnię, skorzystajcie z przebieranek lub gadżetów. Dobra zabawa, nowe pomysły i inspiracje, na pewno pozytywnie wpłyną na namiętność i pasję w Waszym związku.