Pielęgnacja włosów – szampon, odżywka, maska – co warto wiedzieć

Ewelina

Uroda

21.09.2022 9:56

Pielęgnacja włosów – szampon, odżywka, maska – co warto wiedzieć

Wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów jest ogromny. Wśród nich znajdują się te, które wspomagają prawidłową higienę włosów, jak i produkty wpływające na ich kondycję i zdrowie. Na liście podstawowych znajdują się szampon, odżywka i maska. 

Szampon do włosów – jak wybrać najlepszy?

Szampon to podstawowy kosmetyk, który zwany jest też środkiem do mycia skóry głowy i włosów. Wybór szamponów jest ogromny. Wśród nich można znaleźć szampony nawilżające, przeciwłupieżowe, oczyszczające, do włosów przetłuszczających się, do włosów farbowanych, blond, kręconych, zniszczonych itd. Wymieniać można bardzo długo. To oznacza, że każdy bez problemu może znaleźć idealny dla siebie szampon do włosów, zależnie od tego, jakie kosmyki posiada i z jakim ewentualnie problemem boryka się na co dzień. Na tej właśnie podstawie, należy dokonać wyboru najlepszego dla swoich włosów szamponu. 

Jaka odżywka do włosów jest najlepsza?

Odżywki bardzo podobnie jak szampony, są przeznaczone do konkretnych rodzajów włosów, a dobiera się je na podstawie indywidualnych potrzeb. Chcąc intensywnie nawilżyć włosy, trzeba zastosować odżywkę nawilżającą. Jeśli odżywka ma wspomóc pielęgnację włosów, które się przetłuszczają, należy sięgnąć po odżywkę przeznaczoną właśnie do tego rodzaju włosów. Odżywki do włosów są przeznaczone do codziennego stosowania. Najpopularniejszymi są te kosmetyki, które wymagają spłukiwania. Choć można znaleźć też produkty, których spłukiwać nie trzeba. Wybierając odżywkę, należy dopasować ją do specyfiki swojego problemu i rodzaju włosów. Warto też zwrócić uwagę na jakość produktu, jego skład, właściwości. Podpowiedzią niewątpliwie mogą tu być również opinie innych użytkowników, choć własne odczucia względem sposobu działania wybranego kosmetyku są jednak najważniejsze. 

Czy maska jest potrzebna, gdy stosuje się odżywkę? 

Wiele kobiet regularnie stosuje odżywkę do włosów. Niektóre więc pytają, czy w ich przypadku dodatkowe aplikowanie maski na włosy ma sens. Otóż jest to jak najbardziej wskazane. Maska wykazuje się najczęściej intensywnym działaniem na włosy. Stosuje się ją raz lub dwa razy w tygodniu. Ten kosmetyk wymaga spłukiwania, a po aplikacji, odczekania co najmniej kilku minut, by mógł zadziałać. Jeśli ktoś stosuje dobrą odżywkę, nie zawsze musi dodatkowo sięgać po maskę. To zależy w głównej mierze od stanu włosów i indywidualnych oczekiwań względem efektu. Łączenie maski i odżywki w odpowiednich odstępach czasowych nie kłóci się ze sobą. Wręcz przeciwnie, takie zabiegi tylko wzajemnie się wspierają i wspomagają, co zapewnia satysfakcjonujący efekt. 

Szampon, odżywka i maska to zestaw niezawodny w pielęgnacji włosów każdego rodzaju. Każdego rodzaju, ponieważ każdy z tych kosmetyków występuje w najróżniejszych wersjach i do różnego typu włosów jest przeznaczony. Wystarczy skompletować sobie niezawodny zestaw, by móc cieszyć się pięknymi, zdrowymi, przede wszystkim zadbanymi włosami. Często na pierwsze efekty trzeba trochę poczekać, zależnie od stanu włosów i jakości stosowanych kosmetyków.