Dlaczego przestajemy uprawiać seks w związku?

Patrycja

Związki

24.02.2022 13:32

Dlaczego przestajemy uprawiać seks w związku?

Na początku związek jest pełen gorących uczuć, pasji i namiętności. Hormony szaleją, a my nie możemy oderwać się od partnera. Jednak w miarę upływu czasu ten ogień może przygasać. Oddalamy się od siebie, przestajemy dbać o swoje potrzeby i uprawiać seks. Sprawdź, jakie są tego najczęstsze powody!

Zdjęcie Dlaczego przestajemy uprawiać seks w związku? #1

Dlaczego przestajemy uprawiać seks w związku?

Nuda i rutyna

W miarę upływu lat, pożądanie i namiętność mogą gasnąć i nie są już tak silne, jak na samym początku. W relację wkrada się szara rzeczywistość, a wraz z nią rutyna. A nic tak nie obniża temperatury w sypialni, jak wzajemne znudzenie.

Nadmiar obowiązków i przemęczenie

Żyjemy w ciągłym pędzie, jesteśmy przepracowani, mamy mnóstwo obowiązków i zajęć. Po ciężkim dniu zamiast o miłosnych uniesieniach, marzymy po prostu o chwili spokoju i wyspaniu się. Nie mamy siły, energii, a co ważniejsze chęci na seks.

Pojawienie się dziecka

Nie ma co ukrywać, pojawienie się dziecka może być prawdziwym wyzwaniem dla pary. Gdy pojawia się nowy członek rodziny, całkowicie zmieniają się nasze priorytety i codzienna rutyna. Wahania hormonalne u kobiet, okres połogu, przemęczenie, konieczność przystosowania się do nowej sytuacji i roli- to wszystko sprawia, że ochota na seks zanika.

Zdrada

Zdrada jednego z partnerów jest wydarzeniem, które może zrujnować relację w związku. Nawet jeśli próbujemy wybaczyć niewierność, bywa tak, że w środku wciąż jesteśmy mocno zranieni i instynktownie odgradzamy się od niewiernego partnera.

Egoizm

Egoizm to najgorsze, z czym mamy do czynienia w sypialni. Bycie egoistą i skupianie się tylko na swojej przyjemności, sprawia, że zamykamy się na drugą osobę. W tym przypadku pomoże szczera rozmowa o swoich pragnieniach i potrzebach.

Zdjęcie Dlaczego przestajemy uprawiać seks w związku? #2

Ukrywanie swoich pragnień

Ukrywanie swoich pragnień przed partnerem również nie doprowadzi do niczego dobrego. Jeśli wstydzimy się powiedzieć o tym, na co mamy ochotę i czego oczekujemy, nie możemy liczyć, że partner sam się tego domyśli. Gdy unikamy tych tematów, problem pozostaje nierozwiązany i stale narasta.

Nie okazywanie uczuć

Gdy między partnerami nie ma bliskości, intymności, okazywania uczuć, ciężko mówić o satysfakcjonującym życiu seksualnym. Warto powtarzać drugiej połówce, że ją kochamy, jest dla nas ważna i cenna. Nie wolno zapominać o drobnych, czułych gestach, dotyku, przytulaniu i całowaniu. To wszystko pozwoli ponownie rozpalić ogień.