Ubezpieczenie szkolne – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Sponsorowany
Rodzicielstwo
30.08.2022 9:08
Ubezpieczenie szkolne – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka to priorytet dla każdego rodzica. Dzieci zaś, jak wiadomo, są podatne na różnego rodzaju nieszczęśliwe wypadki, w wyniku których może wystąpić uszczerbek na ich zdrowiu. Warto być na to przygotowanym, wybierając ubezpieczenie szkolne, które chroni dziecko w przypadku wystąpienia niepożądanych zdarzeń. Można je kupić nie tylko w szkole, ale i we własnym zakresie, decydując się na  ofertę sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeniowego. Sprawdź, jak podjąć najlepszą decyzję o ubezpieczeniu NNW szkolnym i co musisz zrobić przed podpisaniem umowy!

Zapoznaj się z warunkami i zakresem ubezpieczenia

Ubezpieczenie szkolne jest jednym z ubezpieczeń NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ma na celu ochronę zdrowia i życia ubezpieczonego, w tym przypadku dziecka. Dokonując zakupu ubezpieczenia szkolnego NNW dla swojego dziecka, możesz liczyć na wypłacenie świadczenia pieniężnego po wystąpieniu nieszczęśliwego wypadku, a także na wsparcie w rekonwalescencji swojej pociechy. 

Podstawową funkcją NNW szkolnego jest wypłata świadczeń i wsparcie finansowe dla poszkodowanego dziecka, które ucierpiało wskutek nieszczęśliwego wypadku lub zdarzenia. Zakres ubezpieczenia można jednak rozszerzyć, dlatego przed podpisaniem umowy zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia i zdecyduj, czy są one dla Ciebie satysfakcjonujące.

Pamiętaj szczególnie, że ubezpieczenie szkolne zazwyczaj wiążę się z mniej korzystną ofertą (węższy zakres ochronny, niższa suma ubezpieczenia, mało konkurencyjna cena) niż przypadku propozycji bezpośredniego ubezpieczyciela. Warto zatem porównać ubezpieczenie oferowane przez szkołę z ofertą co najmniej 2-3 ubezpieczalni dostępnych na rynku.

Dostosuj ofertę do potrzeb swojej rodziny

Wiesz, że zakres ochrony ubezpieczenia możesz dopasować do swoich preferencji? Ubezpieczalnie zwykle oferują swoim klientom kilka wariantów ubezpieczenia, które można ze sobą porównać i podjąć najlepszą decyzję w oparciu o indywidualne potrzeby. W ramach różnych pakietów ubezpieczenia, różne obszary niekorzystnych zdarzeń będą podlegały ochronie, a co za tym idzie – będziesz mógł uzyskać za nie stosowne świadczenie pieniężne. Przykładowo, możesz uzyskać m.in.

  • wypłatę odszkodowania w przypadku ugryzienia przez zwierzę, a takżę ukąszenie przez żmiję lub kleszcza,
  • pomoc w przypadku uprowadzenia lub zaginięcia ubezpieczonego dziecka.
  • dzienne świadczenie szpitalne związane z nieszczęśliwym wypadkiem ubezpieczonego dziecka;
  • zwrot kosztów zakupu lub wypożyczenia niezbędnego w procesie leczenia czy rehabilitacji sprzętu, np. protez, aparatów ortopedycznych, balkoników, wózków inwalidzkich itd.;
  • jednorazowe świadczenie na wypadek śmierci prawnego opiekuna ubezpieczonego dziecka;
  • odpowiedzialność za mienie powierzone na przechowanie do szatni w szkole;

Wszystko to sprawia, że każdy rodzic, pragnący zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka, powinien postawić na ubezpieczenie szkolne i wybrać odpowiednią polisę NNW.

Ustal sumę ubezpieczenia

Kolejną istotną deycyzją, którą musisz podjąć przed podpisaniem umowy z ubezpieczalnią, jest suma ubezpieczenia. To właśnie ona określa maksymalną sumę pieniężną, na którą możesz liczyć w formie odszkodowania po wystąpieniu konkretnego zdarzenia uwzlędnionego w Twojej polisie. Od sumy ubezpieczenia obliczany jest procent, który otrzymasz w formie świadczenia pieniężnego od ubezpieczalni. 

W zależności od wysokości sumy ubezpieczenia oraz zakresu ochrony ubezpieczeniowej będzie się zmieniała cena polisy NNW. W rezultacie może to być zarówno kilkasiędziąt, jak i kilkaset złotych. 

Rozważ ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie szkolne to nie wszystko, jeśli chcesz sprawić, ze Twoja rodzina będzie się czuła bezpieczna i zaopiekowana. Ubezpieczenie zdrowotne to potocznie nazywana prywatna opieka medyczna, która ubezpieczonemu zapewnia bezproblemowy, szybki i bezpłatny dostęp do lekarzy, badań oraz specjalistów. Sprawdź na czym polega ubezpieczenie zdrowotne na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/zdrowie/

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną