Jakie odszkodowanie może otrzymać twoje dziecko z podstawowego ubezpieczenia? Poznaj kwoty

Emila
Newsy
13.09.2019 19:19
Jakie odszkodowanie może otrzymać twoje dziecko z podstawowego ubezpieczenia? Poznaj kwoty

Wraz z nowym rokiem szkolnym pojawia się pierwsze spotkanie rodziców po przerwie wakacyjnej. Podczas zebrania omawiane są podstawowe sprawy związane z edukacją oraz wspominane jest grupowe ubezpieczenie dzieci, na które większość rodziców się zgadza i wpłaca pieniądze. Jakie są jednak szczegóły takiego ubezpieczenia i jak wygląda odszkodowanie?

Zdjęcie Szkolne ubezpieczenie –jakie odszkodowanie może otrzymać twoje dziecko z podstawowego ubezpieczenia? #1

Grupowe ubezpieczenie

Początek września to również rozmowy o grupowym ubezpieczeniu NNW, które trwa cały rok kalendarzowy, jednakże w zależności od umowy, tak też może różnić się jego zasięg. Niektóre ubezpieczenia obejmują jedynie pobyt w szkole oraz drogę do niej i powrót do domu.

Co więcej, z umowy mogą być wykluczone niektóre zdarzenia, jak na przykład zwichnięcie kostki czy wybicie zęba. Niektóre ubezpieczenia nie obejmują również wyjazdu za granicę lub wypadków spowodowanych przez nieostrożną zabawę dzieci. Bardzo ważne jest zatem, aby sprawdzić i uważnie przeczytać, co ubezpieczenie ma nam do zaoferowania.

Wysokość odszkodowania

Polisy szkolne zazwyczaj wynoszą około 50 złotych, jako że jest to przystępna cena dla każdej rodziny bez względu na zarobki. Wysokość odszkodowania jest jednak zależna od wysokości składki oraz powagi wypadku. Zatem odszkodowanie za złamaną rękę będzie znacznie mniejsze od poważniejszych wypadów. W grę wchodzi wycenianie uszczerbku na zdrowiu, które jest wyznaczane procentowo.

Załóżmy zatem, że ubezpieczenie, dla którego składka wynosiła standardowe 50 złotych, zapewnia 10 000 złotych najwyższego odszkodowania. Złamana noga zazwyczaj wyceniana jest jako 1% z ubezpieczenia, a więc dziecko otrzyma 100 zł świadczenia.

Zdjęcie Szkolne ubezpieczenie –jakie odszkodowanie może otrzymać twoje dziecko z podstawowego ubezpieczenia? #2

Tutaj zatem warto zwrócić uwagę, aby składka ubezpieczenia było w miarę wysoka. Można również zapewnić kilka ubezpieczeń, aby w razie potrzeby skorzystać z innych świadczeń. Co więcej, szkolne ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, a więc rodzic może całkowicie zrezygnować z wpłacenia składki i zapewnić indywidualne ubezpieczenie, które w zależności od umowy, może mieć znacznie lepsze świadczenia, zasięg oraz zakres.

Na co zwracać uwagę przy wyborze polisy?

Przede wszystkim rodzic powinien zapoznać się z listą rzeczy, które obejmuje ubezpieczenie oraz wydarzenia, za które polisa nie bierze odpowiedzialności. Jest to podstawą, aby zapewnić dziecku zdrowie i życie w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach.

Najważniejsze jest jednak, aby nie kierować się niską ceną przy wyborze ubezpieczenia, które w razie potrzeby może nic nie gwarantować.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną