Skuteczne sposoby na podniesienie libido!

Justyna
Seks
09.08.2022 21:39
Skuteczne sposoby na podniesienie libido!

Nadmiar obowiązków, zmęczenie, brak czasu… To wszystko może sprawić, że sfera seksualna nie przynosi satysfakcji. Czy są na to jakieś skuteczne sposoby?

Powszechny spadek libido

Wiele osób mierzy się z problemem spadku popędu seksualnego. Zmniejszone libido może być wywołane różnymi czynnikami, takimi jak wiek, stan zdrowia, stres. Nadmiar codziennych obowiązków, przepracowanie i brak czasu również nie są sprzymierzeńcami udanego życia seksualnego.

Ważne są uczucia

Gdy między partnerami nie ma bliskości i intymności, ciężko oczekiwać, że będą mieć udane życie seksualne. Dlatego nie można zapominać o codziennych czułościach. Pocałunki i przytulanie wprawiają w dobry nastrój, bo uwalniają oksytocynę - hormon miłości i serotoninę - hormon szczęścia.

Najgorszym możliwym uczuciem w związku jest egoizm. Bycie egoistą i skupianie się tylko na swojej przyjemności, sprawia, że zamykamy się na drugą osobę. Także ukrywanie swoich pragnień przed partnerem, nie doprowadzi do niczego dobrego. W takim wypadku problem pozostaje nierozwiązany i narasta. Pomoże tylko szczera rozmowa o swoich potrzebach. 

Przełamanie nudy

Kolejnym krokiem jest zadbanie o wyjątkową atmosferę: aromatyczne świece, przygaszone światła, zmysłowa muzyka i wino pozwolą się odprężyć. Warto zaproponować też wspólną kąpiel lub relaksujący masaż z użyciem olejków.

Odpowiednia atmosfera i próbowanie nowych rzeczy będzie szczególnie korzystne w relacjach, do których wkrada się codzienność, a wraz z nią rutyna. Nic tak nie obniża temperatury w sypialni, jak wzajemne znudzenie sobą partnerów. Eksperymenty i fantazja sprawią, że na nowo zaiskrzy. Jedynym ograniczeniem jest w tym wypadku wyobraźnia.

Przydatne preparaty

Także w kuchni można znaleźć mnóstwo produktów, które są naturalnymi afrodyzjakami. Zwiększą libido, pobudzą zmysły i pożądanie! Wśród naturalnych afrodyzjaków można wskazać: szampana lub czerwone wino, czekoladę, truskawki, ananasa, owoce morza, awokado, imbir, chili oraz cynamon.

Jeśli te sposoby zawiodą można zawsze sięgnąć po dostępne na rynku liczne środki farmakologiczne na podniesienie libido. Szczególnie skuteczne są preparaty, które zawierają sprawdzone wyciągi z ziół i afrodyzjaki. Warto je wypróbować.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną