Dlaczego celebrytki noszą za duże szpilki? To nie przypadek!

Martyna P.
Moda i uroda
09.08.2022 12:29
Dlaczego celebrytki noszą za duże szpilki? To nie przypadek! źródło okładki: https://www.instagram.com/p/BicCOL8hmLL/?utm_source=ig_embed&ig_rid=0f7846ef-3994-49c9-904b-f6c80b20

Zapewne niejednokrotnie zauważyliście na zdjęciach gwiazd z tzw. ścianek dziwną przypadłość. Otóż wiele celebrytek zakłada na imprezy i bankiety zbyt duże buty. Szczegół ten rzuca się w oczy i staje się obiektem kpin. Jednak gwiazdy wcale nie uważają, że decydując się na taką stylizację, zaliczają wpadkę. Co nimi kieruje przy wyborze zbyt dużych szpilek? W jakim celu je ubierają?

 

Za duże buty – obiekt kpin czy ukryty cel?

Okazuje się, że na zakładanie butów w za dużym rozmiarze decyduje się wiele kobiet show-biznesu z Polski oraz z zagranicy. W za dużych szpilkach mogliśmy oglądać m. in. Katarzynę Cichopek, Weronikę Rosati, Dodę, Jennifer Lopez, Kristen Stewart, Emme Stone, a nawet Meghan Markle.

Gwiazdy stosujące ten zabieg stylizacyjny znajdowały się niejednokrotnie na szczytach rankingów najgorszych stylizacji.

Dobór takich butów jest popularną praktyką. Niestety kobiety stają się przez to często obiektem kpin i żartów. Wiele osób uważa, że kobieta wygląda wówczas nieestetycznie i śmiesznie.

Celebrytki robią to jednak świadomie, nie zważając na nieprzychylne komentarze. Ich wybór ma ukryty cel. Jaki?

Otóż chcą uniknąć otarć i odcisków, które łatwo nabyć podczas wielogodzinnych przyjęć. Ponadto biorą pod uwagę fakt, że stopy ubrane w szpilki mają tendencję do puchnięcia po kilku godzinach stania, czy tańczenia – szczególnie w upalne dni. Wówczas wolna przestrzeń daje im komfort.

Co więcej, buty o numer większe to podobno najlepszy sposób na to, by nie mieć problemów ze stopami i kręgosłupem po kilkunastu latach pracy w show-biznesie.

 

Zdjęcie Dlaczego celebrytki noszą za duże szpilki? To nie przypadek! #1

A może w wypożyczalni nie było idealnego rozmiaru?

Okazuje się, że wiele kobiet show-biznesu decyduje się na wypożyczenie butów z tzw. showroomów. Niestety nie każdy model dostępny jest we wszystkich rozmiarach. Dostępność jest ograniczona. Gdy kobieta marzy o danym modelu, musi wybrać buty w za dużym rozmiarze.

Zdarza się, że ciężko dobrać odpowiedni rozmiar ze względu na nietypową rozmiarówkę danej firmy. Wówczas kobieta woli wybrać buty nieco luźniejsze niż na tzw. styk.  

 

Nasuwa się pytanie: Jak poruszać się w za dużych butach?

Oczywiście wszystko jest przemyślane. Gwiazdy mają swoje sposoby, aby zminimalizować ryzyko upadku.

Niektóre kobiety stosują dwustronne taśmy samoprzylepne.

Inne sięgają po sylikonowe wkładki, które zapobiegają przesuwaniu się stopy.

 

Chodzicie w szpilkach?

Stosujecie takie zabiegi stylizacyjne?

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną