Avene – kosmetyki dla cery wrażliwej

Sponsorowany

Moda i uroda

02.08.2022 10:48

Avene – kosmetyki dla cery wrażliwej

Kosmetyki oparte na bogactwie składników naturalnych potrafią przynieść niespodziewanie pozytywne rezultaty w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Dobór odpowiednich komponentów ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w przypadku cery skłonnej do niedoskonałości, podrażnień i reakcji alergicznych – w takim przypadku najlepszym wyborem są dermokosmetyki. W tej grupie natomiast zdecydowanie wyróżnia się marka Avene ze swoją serią Avene Cleanance.

Znaczenie świadomej pielęgnacji

Specyfika naszych czasów sprawia, że choroby skóry stanowią prawdziwą plagę. Nieustanne narażenie na zanieczyszczenia powietrza czy zmiany temperatur, niejednokrotnie niewłaściwa dieta czy niezdrowy tryb życia – wszystko to nie pozostaje bez wpływu na stan skóry. Coraz częściej słyszy się chociażby o AZS, czyli atopowym zapaleniu skóry, zmorą bywa także łuszczyca czy zmiany trądzikowe – niegdyś kojarzone głównie z okresem dojrzewania, dziś potrafią spędzać sen z powiek również osobom w wieku dorosłym. Wsparcie medycyny to jedno, ale w takim przypadku równie duży nacisk należy kłaść także na codzienną pielęgnację – powtarzalna rutyna opierająca się na kosmetykach wysokiej jakości potrafi zdziałać cuda, a także stanowi świetną profilaktykę dla osób cieszących się nienaganną kondycją skóry.

Dermokosmetyki Avene – dlaczego warto je wypróbować?

Marka Avene wzięła sobie na celownik te specyficzne potrzeby, od wielu lat tworząc dermokosmetyki o doskonale wyselekcjonowanych składach. Filozofia marki opiera się na harmonijnym łączeniu ogromnej wiedzy ekspertów z zakresu dermatologii z bogactwem naturalnych składników, aby koić skórę i przynosić jej jak najlepsze rezultaty, a tym samym poprawić komfort życia. Początki marki Avene sięgają XVIII wieku, a sercem pierwszych kosmetyków powstałych w jej laboratoriach była (i jest po dziś dzień) znana z prozdrowotnych właściwości woda termalna ze źródeł Bains d'Avène. Coraz częściej występujący problem skóry wrażliwej stał się katalizatorem powstawania kolejnych produktów do pielęgnacji skóry wymagającej specjalnego traktowania, których cechą wspólną był minimalistyczny skład pozbawiony kontrowersyjnych substancji mogących powodować podrażnienia. Dziś Avene to szereg wartościowych linii pielęgnacyjnych, które łączy jeden główny cel: skóra, w której czujemy się komfortowo.

Zdjęcie Avene – kosmetyki dla cery wrażliwej #1

Avene Cleanance – ratunek dla skóry trądzikowej

Seria Avene Cleanance, którą znajdziesz w sklepie Cocolita dedykowana jest przede wszystkim tym, których codzienność naznaczona jest walką z uciążliwym trądzikiem. To polecane przez dermatologów kosmetyki pomagające trwale pożegnać się z niedoskonałościami skóry, których skuteczność udowodniły liczne badania. Linia obejmuje między innymi produkty przeznaczone do dogłębnego oczyszczania skóry – wśród nich warto wyróżnić żel oczyszczający Avene Cleanance. Ten pozbawiony mydła produkt doskonale radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami i nadmiarem sebum, a do tego jest niezwykle uniwersalny – nadaje się zarówno do oczyszczania twarzy, jak i całego ciała. Nadmierne świecenie się skóry skutecznie zredukuje natomiast emulsja matująca – jej skład opiera się na składnikach aktywnych, które optymalizują wydzielanie sebum. Świetnie sprawdza się zarówno jako samodzielny krem, jak również jako baza pod makijaż. Przy demakijażu natomiast warto zastosować wodę micelarną Avene Cleanance dedykowaną skórze tłustej – bez trudu poradzi sobie z usunięciem nawet mocnego makijażu, a kojące działanie zawartej w składzie tego produktu wody termalnej Avene przy regularnym stosowaniu pozwoli uporać się z uciążliwymi niedoskonałościami skóry czy problemem nadprodukcji sebum.

Zdjęcie Avene – kosmetyki dla cery wrażliwej #2 Zdjęcie Avene – kosmetyki dla cery wrażliwej #3

Ogromną zaletą kosmetyków Avene jest także świadome minimalizowanie negatywnego wpływu ich produkcji na środowisko. Marka doskonale zdaje sobie sprawę, że największe bogactwo kryje się w naturze, dlatego jej odpowiedzialny rozwój obejmuje również dbałość o przyrodę. Ten fakt oraz udowodniona skuteczność działania to całkiem przekonywujące argumenty, aby sięgnąć po produkty tej marki.