Jak wytrzymać w obcasach? 7 trików sprawdzonych przez modelki!

Emila

Uroda

17.03.2019 18:31

Jak  wytrzymać w obcasach? 7 trików sprawdzonych przez modelki!

Obcasy są uwielbiane przez wiele kobiet – nadają szyku i elegancji. Piękny wygląd nie zawsze idzie jednak w parze z wygodą i bardzo często ciężko jest wytrzymać na wysokim obcasie przez cały dzień. Już po kilku godzinach pojawia się ból i jedyne, o czym myślimy, to aby ściągnąć je ze swoich stóp. Obcasy nie muszą być jednak dla nas problemem, jeśli wiemy jak je przygotować przed założeniem. Dowiedzmy się zatem, jak możemy sobie pomóc!

Wkładki

Bardzo często ból w stopach jest spowodowany nienaturalnym ich ułożeniem. Wkładki mogą nam zatem pomóc w złagodzeniu tego bólu. Wystarczy, że wsuniemy jedną wkładkę pod palce, a drugą pod piętę. Pamiętaj jednak, że z czasem dostosowują się one do stopy i ból powróci, a więc warto zawsze mieć zapasową parę w torebce.

Talk

Jedyne co należy zrobić, to posypać małą ilością talku nasze stopy i wnętrze buta. Dlaczego? Pot bardzo często powoduje trudności z chodzeniem oraz może spowodować oparzenia i pęcherze. Talk natomiast wchłonie całą wilgoć, dzięki czemu dłużej będziemy mogli wytrzymać w obcasach bez bolesnych doświadczeń.

Zdjęcie Chcesz długo wytrzymać w obcasach? Poznaj 7 pomocnych sposobów! #1

Włóż obcasy do zamrażarki

Ten sposób może wydawać się zaskakującym rozwiązaniem, ale zdecydowanie warto go wypróbować. Wystarczy, że włożysz obcasy do zamrażarki i pozostawisz na noc. Można również włożyć do nich woreczek z wodą. Ten sposób sprawi, że buty staną się elastyczniejsze i będą lepiej dopasowywać się do kształtu stopy, a dzięki temu pozbędziemy się obtarć.

Ćwiczenia

Same triki nie zawsze mogą wystarczyć. Ważne jest zatem, aby przed wyjściem zadbać nieco o kondycję naszych stóp. Wystarczy, że poleżysz chwilę z lekko uniesionymi stopami, co poprawi krążenie krwi. Do tego można wykonać drobne ćwiczenia, które wymagają jedynie delikatnego ruchu naszą stopą góra – dół lub małe kółeczka.

Zetrzyj podeszwy

Nowe obcasy wyglądają pięknie, ale sprawiają wiele trudności podczas chodzenia. Podeszwa jest niewyrobiona, a więc z łatwością można się poślizgnąć lub stracić równowagę. W takiej sytuacji możemy wziąć papier ścierny i zetrzeć śliską powierzchnię podeszwy, a nawet można to samo zrobić z wewnętrzną stroną buta.

Zdjęcie Chcesz długo wytrzymać w obcasach? Poznaj 7 pomocnych sposobów! #2

Sposób modelek

Modelki w swojej pracy są na stałe powiązane z wysokim obcasem, a więc znalazły sposób, który pomaga im wytrzymać w nich wiele godzin. Wystarczy, że owiniesz plastrem trzeci i czwarty palec swojej stopy. Jak może to pomóc? Nerwy, które znajdują się w tej części ciała, będą odciążone naciskiem, który wywołujemy.

Rozchodź obcasy

To rozwiązanie ponownie pasuje do nowych obcasów, które są sztywne i mogą nam sprawić wiele bólu. Nowa para butów sprawia, że chcemy je jak najszybciej ubrać, ale warto jednak się z tym wstrzymać. Na początku rozchodź buty w domu tak, aby lepiej dopasowały się do stopy i nie obcierały.

Te kilka sposobów zdecydowanie mogą ułatwić nam korzystanie z obcasów. Najważniejsze jest jednak, aby wybierać obcasy, które przede wszystkim pasują rozmiarowo do naszej stopy i są wysokiej jakości.