Zdrowie

Zauważyłaś, że gwiazdy często noszą za duże szpilki? To nie wpadka. One robią to specjalnie!

Agnieszka

July 11, 2017, 7:58 a.m.

Zauważyłaś, że gwiazdy często noszą za duże szpilki? To nie wpadka. One robią to specjalnie!

Pewni nie raz zauważyłaś, że w filmach, na czerwonym dywanie, czy jakiejś dużej imprezie, gwiazdy noszą za duże szpilki. Większość osób myśli, że jest to straszna wpadka. Trzeba przyznać, że za duże buty wyglądają dość komicznie. Kobiety w za dużych szpilkach często zajmują wysokie miejsce w zestawieniach najgorszych wpadek tygodnia i innych podsumowaniach świata celebrytów.

Zdjęcie Zauważyłaś, że gwiazdy często noszą za duże szpilki? To nie wpadka. One robią to specjalnie! #1
Źródło: https://beautyrobot.ru/obuv-zvezdam-mala/

Okazuje się jednak, że wiele kobiet specjalnie zakłada zbyt duże szpilki i ma ku temu poważny powód. Takie imprezy wiążą się z wielogodzinny chodzeniem w szpilkach, co jak wiemy jest dość dużym wyzwaniem dla naszych stóp.

Ubranie na takie wydarzenie za dużych butów pomaga uniknąć otarć i pęcherzy. But nie przylega tak mocno do skóry. Kolejnym powodem jest fakt, że wielogodzinne chodzenie na szpilkach powoduje, że stopy praktycznie zawsze puchną. Za duże buty są w tym przypadku bezcenne.

Jak jednak gwiazdy chodzą w za dużych butach? Jest to przecież niewykonalne. Otóż wkładają one do bitów silikonowe wkładki, które skutecznie unieruchamiają stopę. Stopa nie ślizga się z bucie, co dodatkowo zabezpiecza przed otarciami. Niektóre gwiazdy otwarcie przyznają również, że używają po prostu dwustronnej taśmy klejącej.

Od teraz będziesz już wiedzieć, że za duże buty nie zawsze oznaczają wpadkę. Niestety jednak i takie się zdarzają. Bywa, że gwiazdy i celebryci, szczególnie z Polski, zakładają zbyt duże buty ponieważ tylko taki rozmiar był dostępny w showroomie. Jeśli gwiździe zależy na konkretnym modelu butów, a nie mam jej rozmiaru, czasem musi założyć za duże buty.

Zdjęcie Zauważyłaś, że gwiazdy często noszą za duże szpilki? To nie wpadka. One robią to specjalnie! #2
Żródło: http://wizaz.pl/Moda/Dlaczego-gwiazdy-nosza-za-duze-buty