Jedna z głównych gwiazd nie wystąpi na Open'er Festival.

Ewelina
Newsy
01.07.2022 9:15
Jedna z głównych gwiazd nie wystąpi na Open'er Festival.

Organizatorzy tegorocznej edycji Open'er Festival poinformowali, że jeden z głównych headlinerów odwołał swój występ. 

Open'er Festival 2022

Open'er Festival to największy i najbardziej zróżnicowany pod względem muzyki festiwal w Polsce. Co roku przyciąga tysiące ludzi, którzy spragnieni wrażeń gromadzą się na starym lotnisku w Gdyni. Tegoroczny festiwal odbywa się w dniach 29.06-2.07 i trzeba przyznać, że organizatorzy i tym razem stanęli na wysokości zadania. Na scenie zaśpiewają nie tylko gwiazdy z rodzimej sceny muzycznej, ale również wielu zagranicznych artystów tj. ASAP ROCKY, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, czy Dua Lipa.

Niemniej jednak na oficjalnej stronie festiwalu pojawił się komunikat, który bez wątpienia zasmuci fanów zespołu The Chemical Brothers. Brytyjski duet Toma Rowlandsa i Eda Simonsa miał zamykać ostatni dzień festiwalu na głównej scenie. Jak się jednak okazuje, koronawirus pokrzyżował plany artystów z Wysp Brytyjskich, którzy o wszystkim poinformowali w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

The Chemical Brothers nie wystąpi na Open’er Festival

Jedna z głównych gwiazd ostatniego dnia festiwalu była zmuszona odwołać swój występ. Na Instagramie The Chemical Brothers pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że to koronawirus jest powodem takiej decyzji.

„The Chemical Brothers” są bardzo rozczarowani, że muszą odwołać swój występ na Open'er Festival w Gdyni, w sobotę 2 lipca. COVID-19 rozprzestrzenił się w zespole i ekipie w ciągu ostatniego tygodnia, a Ed Simons zachorował do tego stopnia, że nie jest w stanie podróżować. Przepraszamy za rozczarowanie, które także podzielamy. W tej chwili The Chemical Brothers są pewni, że wszystkie inne koncerty odbędą się zgodnie z planem”.

Głos zabrali również organizatorzy festiwalu, którzy na ostatnią chwilę muszą znaleźć godnego zastępcę, który zamknie festiwal.

„Z przykrością informujemy, że z powodu choroby kolejnego z członków, The Chemical Brothers nie wystąpi na festiwalu 2 lipca. Pracujemy nad zmianami w sobotnim programie”

Jak do tej pory nie ogłoszono artysty, który pojawi się na scenie podczas ostatniego koncertu na głównej scenie. Niemniej jednak nie mamy wątpliwości, że nastąpi to lada moment. Dodajmy, że swój występ podczas tegorocznej edycji festiwalu odwołał również Paco Osuna, który miał problemy z transportem lotniczym.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną