Ewakuacja na festiwalu Open'er!

Justyna
Newsy
01.07.2022 21:54
Ewakuacja na festiwalu Open'er!

Potężne burze przeszły przez Pomorze przynosząc ze sobą silne porywy wiatru i ulewny deszcz. Miało to poważne konsekwencje dla uczestników odbywającego się na lotnisku Gdynia-Kosakowo festiwalu.

Open'er przerwany z powodu burzy

Organizatorzy Open'er Festival w związku z pogodą około godziny 19.30 rozpoczęli ewakuację terenu festiwalowego. Z głośników nadano komunikat, aby zachować spokój i udać się do najbliższego wyjścia. Komunikat ten wyświetlił się także na telebimach przy scenie głównej:

"UWAGA. Bardzo prosimy o zachowanie spokoju i podążanie w kierunku wyjść"

Dziennikarz TVN Tomasz-Marcin Wrona, który na miejscu relacjonował dotychczasowe występy artystów na festiwalu opisywał sytuację następująco:

„Zaczęło mocno wiać i padać. Co chwila występują błyskawice i grzmoty.”

Dziennikarka tvn24.pl Martyna Nowosielska-Krassowska, która również relacjonuje przebieg festiwalu, podała natomiast, że uczestnicy ewakuowali się pieszo w kierunku centrum Gdyni. W okolicy były korki, nie jeździły autobusy, które zwykle kursują wahadłowo między terenem lotniska Kosakowo a centrum miasta

Komunikat organizatora

Organizator festiwalu w komunikacie podał, że zamierza wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie, gdy tylko będą do tego warunki. Podziękował uczestnikom za sprawną ewakuację. Uczestnicy Open'era otrzymają komunikat w formie wiadomości push z aplikacji festiwalu bądź za pomocą portali społecznościowych.

Organizator zaprzeczył informacjom, jakoby koncerty miały być wznowione o godzinie 23. Zapewniono też, że jedna z głównych gwiazd piątkowego programu festiwalu - Dua Lipa - wylądowała w Gdańsku. Wcześniej pojawiały się niepotwierdzone informacje, według których brytyjska wokalistka nie wylądowała w stolicy Pomorza.

Kolejne złe wiadomości dla uczestników festiwalu

Ewakuacja to nie jedyna przykra wiadomość dla uczestników festiwalu. W czwartek usłyszeli, że odwołany został sobotni występ The Chemical Brothers. Stało się to, jak podano, z powodu stanu zdrowia Eda Simonsa, czyli połowy legendarnego duetu z Manchesteru.

Open'er Festival to największy i najbardziej zróżnicowany pod względem muzyki festiwal w Polsce. Co roku przyciąga tysiące ludzi, którzy spragnieni wrażeń gromadzą się na starym lotnisku w Gdyni. Tegoroczny festiwal odbywa się w dniach 29.06-2.07.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną