Kto płaci za remont w programie „Nasz nowy dom"?

Justyna

Newsy

27.06.2022 20:07

Kto płaci za remont w programie „Nasz nowy dom"?

Program „Nasz nowy dom" emitowany przez telewizję Polsat, od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wielu widzów zastanawia się jednak nad aspektem finansowym tych przedsięwzięć. Kto właściwie ponosi koszty przeprowadzonego remontu?

„Nasz nowy dom”

Pierwszy odcinek został wyemitowany w 2013, a kolejne odcinki niezmiennie od lat przyciągają przed ekrany wielu widzów. W ramach kultowego programu Katarzyna Dowbor wraz z ekipą remontuje domy w całej Polsce, zmieniając życie uczestników na lepsze. Rodzina wraca do domu po pięciu dniach i często nie poznaje swojego dawnego miejsca zamieszkania.

Założeniem programu jest pomoc najbardziej potrzebującym osobom, które żyją w skrajnych warunkach, często bez dostępu do normalnej toalety lub łazienki. Dodatkowo osoby te zmagają się zazwyczaj z chorobami oraz innymi problemami osobistymi.

Trudny proces wyboru uczestników

Wybór uczestników do reality show to niełatwy proces. Jak wspomina producentka - najważniejsza jest nieskazitelna opinia, jaką cieszy się rodzina, chcąca wziąć udział w programie "Nasz nowy dom".

Tak gruntowny remont to duże przedsięwzięcie, które wiąże się nie tylko z wyburzaniem i stawianiem nowych ścian, ale często odnową elewacji oraz wszystkich instalacji. Kto w takim razie ponosi koszty remontu i czy właściciele odnowionego domu muszą zapłacić podatek?

Prowadząca zdradziła kilka szczegółów

Zgodnie z wypowiedzią Katarzyny Dowbor udzieloną serwisowi „Pomponik” okazuje się, że bohaterowie programu nie płacą za remont ani grosza! Prowadząca wyjaśniła w wywiadzie:

„Rodziny w ogóle nie partycypują w kosztach. Taki remont nie kosztuje ich ani złotówki. Staramy się, żeby spędziły te pięć dni cudownie. Są jeszcze prezenty. Oni kompletnie nie czują tego, że jest kryzys. My czasami to odczuwamy, ale dajemy radę.”

Dodała również, że podobnie jest z podatkiem od wzbogacenia. Rodziny biorące udział w reality show, nie muszą się martwić spłacaniem żadnych zobowiązań, ponieważ robi to za nich telewizja Polsat:

„Podatek płaci Telewizja Polsat. Także rodzina absolutnie nie płaci tego podatku. Rodzina dostaje nowy dom i nie kosztuje jej ani złotówki.”